Silesion.PL

serwis informacyjny

Otwarcie stadionu piłkarskiego ArcelorMittal Park w Sosnowcu już 25 lutego! Rywalem Zagłębia będzie GKS Katowice.

Arkadiusz Checinski stadion Zaglebie Sosnowiec

Arkadiusz Checinski stadion Zaglebie Sosnowiec

Prezydent Miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński poinformował, że otwarcie stadionu piłkarskiego ArcelorMittal Park nastąpi 25.02.2023.

„Międzynarodowa” inauguracja stadionu

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra w marcu w Sosnowcu na nowym stadionie! Dokładnie 23 marca na największym obiekcie ArcelorMittal Park Polski zespół do lat 20 zmierzy się z rówieśnikami z Czech! Prawdopodobnie miesiąc wcześniej, na inaugurację obiektu też będzie „międzynarodowo”, bo Zagłębie Sosnowiec 25 lutego podejmie GKS Katowice.

Jesteśmy zaledwie dwa dni po ogłoszeniu pierwszych wydarzeń na hali sportowej ArcelorMittal Parku (Zagłębiowski Park Sportowy). Sosnowiec będzie w lutym głównym punktem na koszykarskiej mapie Polski! Kibice w przyszłym miesiącu zobaczą w tym mieście ważne mecze reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn oraz turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski kobiet.

Luty to także moment, w którym otwarty zostanie stadion. Już teraz możemy potwierdzić, że pierwszy gwizdek na stadionie wybrzmi najpewniej 25 lutego. Wtedy Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z GKS-em Katowice.

Już usłyszałem, że inauguracja będzie „międzynarodowa” żartując ze śląsko-zagłębiowskich animozji. Jednak już na poważnie, cieszę się, że pierwszy rywalem będzie silny klub i to z sąsiedniego miasta.

Mogę już teraz zdradzić, że to nie koniec dobrych wieści, jeśli chodzi o ten obiekt. Trwają rozmowy na temat organizacji kolejnych wydarzeń piłkarskich – nie tylko ligowych! – napisał na oficjalnym profilu facebook prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024