Czytasz: Huczne otwarcie nowego stadionu
Już dziś pierwsi sportowcy pojawią się na bieżni przy ul. Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej. Kilka minut po godz. 9 startują Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe.

Początek tygodnia będzie szczęśliwym dniem dla rudzkich sportowców. Miłośnicy lekkoatletycznych zmagań przetestują nowy miejski obiekt. 

Podczas otwarcia na stadionie pojawi się ok. 700 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Rudy Śląskiej, którzy wezmą udział w zawodach spotowych. 

To jednak nie wszystko. Gościem specjalnym wydarzenia będzie były dziesięcioboista Sebastian Chmara oraz Paweł Januszewski - Mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki z 1998 r.

CZYTAJ TAKŻE: NOWY STADION NA ŚLĄSKU!

Dalsze świętowanie odbędzie się w środę. 13 września na stadionie przy ul. Czarnoleśnej odbędzie miting lekkoatletyczny z okazji 55-lecia TL Pogoń Ruda Śląska. Jak zapowiadają organizatorzy w wydarzeniu weźmie udział m.in. Justyna Święty, brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Początek sportowej imprezy o godz. 16:00.

Lekkoatletyczne cacko 

Budowa i wyposażenie rudzkiego stadion kosztowała ok. 10 mln zł. Kilka dni temu, nowy obiekt zyskał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Stadion zaliczono do kategorii IVA.

STADION W RUDZIE ŚLĄSKIEJ. CZYJ TO SUKCES?

Co oznacz, że mogą się tam odbywać wszystkie konkurencje biegowe, chód sportowy, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem i rzut oszczepem.

Najważniejszą częścią nowego stadionu jest sześciotorowa 400-metrowa bieżnia z nawierzchni poliuretanowej. Bieżnia ma osiem torów, co pozwoli na rozgrywanie zawodów na dystansie 100 m oraz 110 m przez płotki.

Dodatkowo wybudowany został rów z wodą do biegów z przeszkodami. Bieżnia otacza boisko lekkoatletyczne z trawy naturalnej o wymiarach 72,7 m x 100 m, umożliwiające przeprowadzanie konkurencji rzutowych, jak rzut młotem, oszczepem czy dyskiem.

Stadion wyposażony jest również w skocznie do: skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż i o tyczce. Powstały również rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem z klatką zabezpieczającą, a także dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Inwestycja to również trybuny, na których zasiądzie ok. 900 osób.

Czytaj więcej