Silesion.PL

serwis informacyjny

Otwarcie ORLEN Stadionu planowane na mecz Wisły Płock z Polonią Warszawa 2 lub 3 września 2023 r.

Otwarcie ORLEN Stadionu planowane na mecz Wisły Płock z Polonią Warszawa 2 lub 3 września 2023 r.

fot. Wisła Płock

– Nowy stadion jest już gotowy i wkrótce w całości będziemy mogli z niego korzystać. Oficjalne otwarcie obiektu planujemy na początek września, podczas meczu Wisły Płock z Polonią Warszawa. Przygotujemy na ten dzień wiele atrakcji, w tym zwiedzanie obiektu, na które zaprosimy mieszkańców – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Modernizacja stadionu przy ul. Łukasiewicza 34 to jedna z największych inwestycji zrealizowanych przez samorząd Płocka. Umowę na realizację przedsięwzięcia prezydent Płocka podpisał z firmą Mirbud 29 listopada 2019 roku, przed pierwszym gwizdkiem w meczu z Lechem Poznań. Pierwsze prace ziemne rozpoczęły się w lipcu 2020 roku.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy, dzięki czemu przez cały czas można było rozgrywać mecze. W listopadzie 2021 roku kibice po raz pierwszy zasiedli na nowej trybunie wschodniej. W 2023 roku inwestycja została zrealizowana, w czerwcu obiekt został dopuszczony do użytkowania, a na początku lipca zakończyły się odbiory inwestora.

Teraz prowadzone są prace związane z przygotowaniem obiektu do użytkowania oraz przekazania operatorowi, tj. Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Szczegółowy program otwarcia obiektu podamy w późniejszym terminie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024