Czytasz: Oszust trafił do aresztu
Piekarscy kryminalni zatrzymali 57-letniego mieszkańca Zabrza, który, podając się za policjanta, chciał odebrać od poszkodowanego kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dzięki czujności seniora, oszust został zdemaskowany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a następnie trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe kilka miesięcy.

Do mieszkańca Piekar Śląskich zatelefonował mężczyzna, podający się za jego wnuka. Senior natychmiast zorientował się, że ma do czynienia z oszustem, ale nie przestał rozmawiać z nieznajomym. Starszy mężczyzna kontynuował rozmowę, jednocześnie informując o próbie oszustwa policję. Po otrzymaniu zgłoszenia, pod wskazany adres zostali skierowani kryminalni z piekarskiej komendy. Gdy w mieszkaniu zjawił się oszust podający za policjanta, przywitali go prawdziwi stróże prawa. 57-latek z Zabrza przyszedł do pokrzywdzonego, aby odebrać przesyłkę z zawartością kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dzięki czujności mieszkańca Piekar, oszust został zdemaskowany. Zatrzymany zabrzanin usłyszał już zarzut oszustwa, po czym decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia. Piekarscy policjanci będą wyjaśniali, czy w przeszłości zatrzymany mężczyzna dopuszczał się już podobnych czynów.

Czytaj więcej