Czytasz: Odkryj tajemnice Spodka
Zakamarki, do których zwykle się nie zagląda. Ciekawostki historyczne, a nawet... testowanie pluszowych siedzisk loży VIP. Spodek zaprasza na ostatnie w tym roku zwiedzanie obiektu.

To tu polscy siatkarze zostali mistrzami świata. Koszykarki i lekkoatleci mistrzami Europy, a hokeiści ogrywali Rosjan. Właśnie w Spodku grała m.in. Metallica, Joe Cocker, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Deep Purple, Robbie Wiliams i Iron Maiden. Teraz obiekt będzie można zobaczyć od podszewki. W dodatku przygotowaną przez organizatorów specjalną trasą zwiedzania.

Gdzie nas zaprowadzi? - W miejsca na co dzień niedostępne – mówią pomysłodawcy zwiedzania. Zdradzają, że na trasie pojawi się wiele atrakcji. Będą historyczne ciekawostki i znane tylko nielicznym anegdoty. - Pokażemy obiekty sportowe Spodka oraz halę główną. Zwiedzający dowiedzą się m.in. gdzie chowana jest scena, sprawdzą jak działają wysuwane sektory – wyliczają organizatorzy.

Odwiedzić będzie można też pokoje VIP, w których zazwyczaj odpoczywają ważne osobistości i przetestować słynące z wygody pluszowe VIP-owskie siedzenia. Organizatorzy zaznaczają jednak, że ze względów bezpieczeństwa, trasa zwiedzania nie obejmuje stropu oraz dachu obiektu.

Na ostatnie tegoroczne zwiedzanie, Spodek zaprosi nas 11 grudnia. Wejścia planowane są o godz. 12, 13:30 i 15. Koszt zwiedzania to 5 zł od osoby, natomiast dzieci do lat 7 wezmą w nim udział bezpłatnie. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja, poprzez wysłanie wiadomości na adres: zwiedzanie@spodekkatowice.pl

Czytaj więcej