Czytasz: Ostatnie pożegnanie biskupa Tadeusza Pieronka

Ostatnie pożegnanie biskupa Tadeusza Pieronka

Biskup Tadeusz Pieronek zmarł w miniony czwartek. Miał 84 lata.

 Pogrzeb biskupa Tadeusza Pieronka

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. biskupa Tadeusza Pieronka odbędą się w środę i czwartek, tj. 2 i 3 stycznia 2019 r.

W środę, 2.01 odbędą się nieszpory o godz. 16:00 i Msza św. o godz 16:30 w Katedrze na Wawelu. Z kolei w czwartek, 3.01 o godz. 16:00 odbędzie się Msza św. i pochówek w krypcie biskupów w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie.

Śmierć biskupa zostanie także upamiętniona w Radziechowach (powiat żywiecki), gdzie urodził się Tadeusz Pieronek.

– Msze św. w intencji zmarłego ks. Bp Tadeusza Pieronka naszego rodaka zostaną odprawione:
- W niedzielę 30.12.2018 o godz. 10.00
- W poniedziałek 31.12.2018 o godz. 15.00 mszy św. będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi Ks. Bp Roman Pindel, biskup diecezji bielsko - żywieckiej – czytamy na stronie internetowej parafii św. Marcina w Radziechowach.

 Co więcej, parafia w Radziechowach organizuje dla wiernych możliwość wyjazdu na uroczystości pogrzebowe w Krakowie. Więcej informacji uzyskacie na stronie internetowej parafii bądź w zakrystii.

Przeczytaj równieżZMARŁ BISKUP TADEUSZ PIERONEK

 

Nie żyje biskup Tadeusz Pieronek

Tadeusz Pieronek urodził się w 1934 r. w Radziechowach, ukończył seminarium duchowne w Krakowie, studiował też teologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i prawo cywilne w Rzymie.

Był m.in. biskupem pomocniczym diecezji sosnowieckiej w latach 1992–1998,sekretarzem Konferencji Episkopatu Polski i rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Został odznaczony m.in. Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Świętego Jerzego „Tygodnika Powszechnego”, Polską Nagrodą Fundacji im. Roberta Schumana, Medalem Europejskim przyznanym przez Komitet Integracji Europejskiej i Business Centre Club oraz Nagrodą Fundacji im. Janiny Paradowskiej.