Czytasz: Ostatni mroźny wtorek
Mróz w odwrocie. Od środy na plusie i deszczowo.

Jak wskazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to będzie ostatni mroźny wtorek stycznia. Słońce w regionie wzejdzie o 7:30. W ciągu dnia niebo zasnute chmurami stopniowo będzie się przejaśniać.

POGODA WE WTOREK

W Śląskiem niewielkie opady śniegu głównie na południu województwa. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -3°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni. 

W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -3°C. Temperatura minimalna wystąpi w pierwszej części nocy. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, zachodni.

prognoza pogody styczeń
IMGW: koniec mrozów

Pogoda w środę 

W dzień zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, na szczytach Beskidów od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, na szczytach Beskidów od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, a w rejonach podgórskich do 65 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Czytaj więcej