Czytasz: Osobowości i Sukcesy Śląska Roku 2017

Osobowości i Sukcesy Śląska Roku 2017

Tytuł i statuetki wręczono osobom, firmom i instytucjom związanym z regionem śląskim. Wśród nagrodzonych jest Kamil Durczok.

 „Osobowości i Sukcesy Śląska Roku 2017”. To pierwsza taka gala w naszym województwie. Została zorganizowana w sobotę w hotelu Arche w Częstochowie. 

Osobowości Śląska 


Najważniejszym punktem wieczoru było wręczenie statuetek „Osobowość Śląska Roku 2017” i „Sukces Śląska Roku 2017”. Przyznano je osobom, firmom i instytucjom związanym z naszym regionem. Podczas wydarzenia statuetki odebrali m.in. - Krzysztof Hanke, Joanna Bartel, Sambor Czarnota, prof. Paweł Buszman, Mikołaj Krawczyk, prof. Wiesław Banyś, Halina Mlynkova, Jerzy Grunwald, Zygmunt Łukaszczyk, Eugeniusz Budniok, Jarosław Lasecki, Urszula Dudziak, Henryk Talar, Anna Guzik-Tylka, prof. Krzysztof Sodowski, Wojciech Kuśpik, Piotr Gacek, Tomasz Sętowski, Maja Sablewska, Krzysztof Drabik, Janusz Wala, Maria Sitko, Marta Manowska i redaktor naczelny Silesion.pl Kamil Durczok.

- Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. O pisaniu wierszy marzyłam jako dziecko, ale były to marzenia dziecka, które krowy pasie – mówiła po wręczeniu nagród pisarka Maria Sitko.  – Życie się zmienia. Po jakimś czasie, kiedy zostałam wdową, zaczęłam pisać. - Teraz jest tak, że jak czasem doję krowę, to zostawiam mleko i biegnę pisać, żeby myśli nie uciekły. Podoba mi się to, co robię, lubię pisanie i sprawia mi to dużo przyjemności – dodaje.


- Cieszę się, że ta gala jest w tym mieście, które przez trzy lata było moim domem – mówił Henryk Talar.

- To bardzo duża radość i szczęście znaleźć się w tak znakomitym gronie, wśród tylu wybitnych osobowości. Niech ta nagroda będzie dla nas wszystkich mobilizacją do kolejnych wyzwań – dodał częstochowianin Sambor Czarnota.


Wśród nagrodzonych znalazł się także prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Gospodarz miasta był bardzo dumny, że to właśnie w jego mieście odbywa się tak prestiżowa impreza.

Nagrodę trzeba odebrać osobiście 


Organizatorem gali jest Mariusz Pujszo. Jak mówi, nie ten odnosi sukces, kto wcześnie wstaje, ale ten, kto wstaje uśmiechnięty. Pujszo wyjaśnia również, że dobór laureatów nie był przypadkowy. Typowali ich laureaci ogólnopolscy. Organizator zaznacza też, że sama nominacja nie jest jednoznaczna z otrzymaniem nagrody, warunkiem jest bowiem jej odbiór osobisty.

Pierwsza, ale nie ostatnia 


Na sobotnią galę w Częstochowie przyjechali również laureaci ogólnopolskich gal „Osobowości i Sukcesy”, które co roku odbywają się w Warszawie. Wśród nich byli m.in. prof. Michał Kleiber, Marek Włodarczyk i Władysław Kozakiewicz. Pujszo ma nadzieję, że to nie ostatnia tego typu gala w naszym województwie.

Czytaj więcej

Komentarze