Silesion.PL

serwis informacyjny

Osiedle Kościuszki w Chorzowie czeka już na pierwszych mieszkańców

Osiedle Kościuszki w Chorzowie czeka już na pierwszych mieszkańców

Grupa kapitałowa J.W. Construction zakończyła oficjalnie realizację inwestycji Osiedle Kościuszki – kameralnego kompleksu mieszkaniowego zlokalizowanego w sercu Chorzowa, nieopodal Parku Śląskiego. Ponad 250 mieszkań o podwyższonym standardzie czeka już na pierwszych lokatorów. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma PORR S.A., a za projekt przedsięwzięcia odpowiadała pracownia Moska i Rachuba – architekci z Katowic. 

Osiedle Kościuszki to kolejna – po Osiedlu Nowe Tysiąclecie – inwestycja zrealizowana przez dewelopera w Aglomeracji Śląskiej. J.W. Construction postawiło tym razem na Chorzów, z uwagi na ogromny potencjał tego miasta, znanego m.in. z przedsięwzięć proekologicznych oraz inicjatyw na rzecz poprawy jakości i wygody życia mieszkańców.

Spokój w miejskiej dżungli

Twórcom Osiedla Kościuszki udało się stworzyć spokojne, kameralne miejsce, w otoczeniu zieleni, w samym sercu tętniącego życiem Chorzowa. Architekci zadbali zarówno o zapewniającą poczucie intymności przestrzeń między budynkami, jak i odpowiednią liczbę nasadzeń na terenie całego kompleksu, która tworzy przyjazny klimat.

– Wyróżnikiem Osiedla Kościuszki jest niewątpliwie jego atrakcyjna lokalizacja, która z jednej strony oznacza bliskość węzłów komunikacyjnych, punktów handlowo-usługowych i placówek edukacyjnych, a z drugiej sąsiedztwo natury w postaci Parku Śląskiego. Odnajdą się tu więc na pewno osoby aktywne, czerpiące z miejskiego stylu życia, jak i miłośnicy odpoczynku w otoczeniu zieleni. Pierwsi mieszkańcy mogą już odbierać klucze do swoich wymarzonych mieszkań. Ich wydawanie to zdecydowanie najprzyjemniejszy etap naszej pracy – mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektorka pionu sprzedaży i marketingu w J.W. Construction.

Zróżnicowana oferta dla wszystkich

Osiedle Kościuszki to kompleks 6 budynków o zróżnicowanej wysokości (od 3 do 7 kondygnacji), w których powstało łącznie 256 mieszkań o podwyższonym standardzie – od kompaktowych kawalerek, przez funkcjonalne 2- i 3-pokojowe lokale idealne dla młodych małżeństw z dzieckiem, aż po przestronne, 4-pokojowe mieszkania o powierzchni do 83 m2. Do mieszkań przynależą duże balkony, tarasy bądź ogródki o powierzchni nawet do 60 m2. By zapewnić mieszkańcom swobodne parkowanie, mimo położenia w ścisłym centrum, deweloper udostępnił w garażach 316 miejsc parkingowych, a kolejne 70 na parkingu naziemnym.

Inwestycja J.W. Construction, realizowana przez generalnego wykonawcę PORR S.A., wystartowała w czerwcu 2021. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym firma budowała równolegle dwa etapy zaplanowane w projekcie.

– Cieszymy się, że do naszego portfolio dołącza kolejna jakościowa, dobrze zaprojektowana i terminowo zrealizowana inwestycja. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci stworzą w tych warunkach wyjątkową społeczność. Słyszymy już pierwsze głosy zadowolenia dotyczące m.in. wysokiego standardu mieszkań oraz części wspólnych, co jest dla nas bardzo satysfakcjonujące – podsumowuje Małgorzata Ostrowska z J.W. Construction.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Average
5 Based On 1
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

Bardzo dużo osób pyta o mieszkania w Chorzowie, dlatego też się tym zainteresowałem i przejrzałem najkorzystniejsze oferty gdzie powstają takie osiedla jak panorama reden, tam się warto rozglądać za fajnym mieszkaniem z dobrym dojazdem do Katowic.