Czytasz: Osadzony podpalił ośrodek szkolenia służby więziennej!

Osadzony podpalił ośrodek szkolenia służby więziennej!

Kłobuccy mundurowi wzięli udział w ćwiczeniach, które odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Kłobuccy mundurowi wzięli udział w ćwiczeniach, które odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Przeprowadzone działania miały na celu sprawdzenie możliwości mobilizacjne oraz współpracę policji z innymi służbami ratowniczymi. Ćwiczenia rozpoczęły się od telefonicznego zgłoszenia do dyżurnego OSSW w Kulach, które dotyczyło podpalenia jednego z budynków na terenie ośrodka.

Ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy OSSW, a następnie zarządzono ewakuację wszystkich pracowników i słuchaczy znajdujących się na zagrożonym terenie.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia na miejsce przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, którzy dokonali zatrzymania obezwładnionego przez funkcjonariuszy służby więziennej podpalacza. Po wykonaniu wszystkich procedur pracownicy i słuchacze mogli spokojnie wrócić na zajęcia.

Ćwiczenia te były jednym z elementów doskonalenia systemu reagowania i koordynowania działania służb ratowniczych w sytuacjach zagrożenia.

 

Czytaj więcej