Czytasz: Oryginalna kryjówka poszukiwanego. Policjanci zobaczyli... "ruszający się" obraz

Oryginalna kryjówka poszukiwanego. Policjanci zobaczyli... "ruszający się" obraz

Jak tłumaczą z uśmiechem policjanci, był to finezyjny i pełny artyzmu kamuflaż.

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji, podczas pełnionej w Zabrzu służby zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Jego niepokój miał tłumaczyć fakt, że 48-latek jest poszukiwany, w celu odbycia kary.

Jednak coś tutaj nie pasowało... Zdjęcie poszukiwanego mężczyzny zamieszczone w bazie policyjnej znacznie odbiegało od tego, jak mężczyzna wyglądał w chwili zatrzymania. Mundurowi nabrali podejrzeń, że może on podszywać się pod swojego brata.

Policjanci postanowili to sprawdzić i wraz z zatrzymanym udali się do jego mieszkania, aby potwierdzić jego dane. Wchodząc na podwórze, zabrzańscy mundurowi w oknie jednego z mieszkań zauważyli... poszukiwanego brata zatrzymanego, który na widok policyjnych mundurów odskoczył w głąb mieszkania.

Policjanci weszli do mieszkania, gdzie zastali jedynie ojca mężczyzn. Starszy mężczyzna leżał na łóżku, a z uwagi na przebytą chorobę nie był w stanie poruszać się ani komunikować. Na pierwszy rzut oka w mieszkaniu nikt więcej się nie znajdował.

- W pewnym momencie na ścianie jednego z pokoi policjanci zauważyli lekko poruszający się obraz. Jakież było zdziwienie mundurowych, kiedy po próbie ściągnięcia go ze ściany, natychmiast z impetem powrócił on do swojego wcześniejszego położenia. Okazało się, że bezpośrednio za obrazem znajdowało się wejście do małego pomieszczenia wydzielonego z pokoju za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Wewnątrz ukrywał się widziany wcześniej w oknie poszukiwany 46-latek. Mężczyzna zakamuflował otwór w ścianie za pomocą obrazu, który trzymając w rękach, dociskał do kartonowej ściany. - relacjonuje przebieg zdarzenia zabrzańska policja.

Poszukiwany został zatrzymany. Bracia zostali doprowadzeni na komisariat, gdzie odpowiedzą za swoje czyny.