Czytasz: Orszak Trzech Króli 2018. Zobacz, czy będzie w Twoim mieście!

Orszak Trzech Króli 2018. Zobacz, czy będzie w Twoim mieście!

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Sprawdź którędy przejdą Orszaki Trzech Króli.

Święto Objawienia Pańskiego, powszechnie znane jako Trzech Króli już w sobotę. Jak co roku w całej Polsce zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. 6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.

Animowane GIFy i obrazki na Trzech Króli

Orszaki Trzech Króli 2018 w woj. śląskim

To wydarzenie przypominające plenerowe jasełka zostanie zorganizowane także w miastach województwa śląskiego.

Orszak Trzech Króli 2018 w Skoczowie z udziałem prezydenta Dudy

Orszaki Trzech Króli 2018 w woj. śląskim - MAPA:

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018 KATOWICE: TRASA

O 13:15 na placu przed Katedrą Chrystusa Króla rozpocznie się formowanie kolumny i prezentacja orszaków: europejskiego, azjatyckiego i afrykańskiego. Tam też odegrana zostanie pierwsza scena, a o 14:00 Orszak Trzech Króli 2018 przejdzie ulicą Powstańców na róg ul. Wita Stwosza i placu Miarki. Kolejna scena ustawiona zostanie na schodach Urzędu Wojewódzkiego przy placu Sejmu Śląskiego. Stamtąd Orszak Trzech Króli 2018 w Katowicach przejdzie ulicą Powstańców na plac Rady Europy. Finał zaplanowano na godz. 15:00 na placu Żołnierza Polskiego na os. Paderewskiego.

Zobacz zdjęcia orszaku w którym uczestniczył Andrzej Duda:

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018 KATOWICE: PARKINGI

Wszyscy, którzy chcą przyjechać na Orszak Trzech Króli 2018 w Katowicach samochodem mogą zaparkować w dwóch miejscach. Pierwsze to okolice CH Belg przy ul. Granicznej, drugie to parking na Placu Sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej. W obydwu miejscach będzie można skorzystać z bezpłatnego autobusu. Do zaparkowania na Os. Paderewskiego trzeba będzie mieć specjalne zezwolenia.

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018 W CHORZOWIE

Trzej Królowie znów zawitają do Chorzowa. 6 stycznia Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzą aż dwa barwne orszaki. Poranny pochód organizowany przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym ruszy o godzinie 10.00 z Placu Waryńskiego, a na rogu Trzynieckiej i Chocimskiej napotka karawanę Trzech Króli aby wraz z nią ruszyć na plac kościelny. Przy parafii odbędzie się kolejno złożenie darów Świętej Rodzinie, uroczysta eucharystia oraz wspólne kolędowanie przy gorącym posiłku.

Nieco później, bo o godzinie 17.00, spod Kościoła św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym wyruszy orszak składający się z mieszkańców i orkiestry dętej Brass Band. Pochód przejdzie do żywej szopki w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury, przy ul. Siemianowickiej 59. Spotkanie zakończy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Kapeli Bałamutki w sali widowiskowej SDK. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli 2018 w Chorzowie zachęcają najmłodszych uczestników orszaku do przebrania się za kolędujących pastuszków.

Zobacz zdjęcia z poprzednich Orszaków Trzech Króli:

orszak trzech króli 2018 w sosnowcu

Najbliższy Orszak Trzech Króli w Sosnowcu będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy.

Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. 

Orszak Trzech Króli 2018 w Sosnowcu rusza o godzinie 11, a jego uczestnicy spotkają się na Placu Papieskim. Orszak w tym roku wspiera Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Apostoła.

orszak trzech króli 2018 w zabrzu

Orszak Trzech Króli 2018 w Zabrzu będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie, o godz. 14.00, wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę, najpierw na placu pod pomnikiem Wincentego Pstrowskiego, przemaszerowując później do miejsca docelowego, czyli na plac przed Kościołem pw. św. Anny.

Grupa żółta wyruszy sprzed Hali Pogoń, grupa czerwona – sprzed kościoła św. Kamila, grupa niebieska – sprzed kościoła św. Józefa. Tradycyjnie, kulminacyjnym momentem Orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w stajence ustawionej na placu przed Kościołem pw. św. Anny. Później nastąpi wspólne kolędowanie.

Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy Orszaku Trzech Króli 2018 w Zabrzu byli ubrani w kolorowe stroje, w zależności od koloru grupy, do której dołączą, czy też posiadali jakieś inne elementy w tym kolorze.

orszak trzech króli 2018 w tychach

Królowie wyruszą w drogę konno i bryczką, a na trasie Orszaku Trzech Króli 2018 w Tychach organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki i nowości. Będzie można również się posilić i rozgrzać w drodze ciepłą herbatą i grochówką. Tradycyjnie przed kościołem św. Marii Magdaleny, gdzie startuje Orszak, będzie można od samego rana, 6 stycznia, oglądać mini-zoo.

Organizatorzy zapewniają śpiewniki, korony i pamiątkowe naklejki dla wszystkich uczestników imprezy. Dla dzieci są przygotowane specjalne stroje orszakowe, stroje pasterskie i anielskie, które zostaną wypożyczone przed orszakiem (nie obowiązują zapisy) wszystkim dzieciom biorącym udział w Orszaku. Przygotowano także kolorowe flagi i proporce, do niesienia których zaproszeni są rodzice dzieci uczestniczących w Orszaku.

Wydawanie strojów, proporców i flag 6 stycznia br. od godz. 11:00 (do wyczerpania strojów) w nowym Domu Parafialnym przy kościele św. Marii Magdaleny, o 12:00 Msza św., o 12:40 na Rynku formowanie orszaków i rozpoczęcie imprezy. Zakończenie Orszaku Trzech Króli 2018 w Tychach wspólnym kolędowaniem ok. 14.00.

CZYTAJ RÓWNIEŻ Przybyli ze Wschodu i podarowali Dzieciątku złoto, kadzidło i mirrę. Czy na pewno?

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018 W BIELSKU BIAŁEJ

Już po raz siódmy ulicami Bielska-Białej przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy 6 stycznia 2018 roku z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego  w Aleksandrowicach,  po Mszy św. o godz. 10:30 (planowany wymarsz orszaku około godz. 11:45). Orszak Trzech Króli 2018 w Bielsku-Białej przejdzie ulicami: Wrzosową, Cieszyńską, przez rondo Hulanka, ponownie ulicą Cieszyńską na Stary Rynek. Tam odbędzie się wspólne kolędowanie z zespołem „Dzień Dobry”.

W role Trzech Króli wcielą się: Jan Bierówka, prezes spółki „Befaszczot”, Jacek Borusiński, aktor i autor tekstów Kabaretu „Mumio”, oraz Tomasz Lorek, aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Patronat nad Orszakiem objęli ks. bp Roman Pindel i Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018 W ŻYWCU

6 stycznia po raz drugi z Zabłocia na Rynek żywiecki wyruszy Korowód Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie Msza święta w kościele Św. Floriana o godz. 12.00. Korowód z udziałem historycznych postaci ku upamiętnieniu - 750 rocznicy powstania miasta Żywca wyruszy ok. godz. 13.00. 

W czasie przemarszu ul. Dworcową i ul. Kościuszki wspólne kolędowanie – poprowadzi młodzież ze wspólnot. Ok. godz. 13:45 nastąpi uroczyste wejście Korowodu na Rynek, gdzie królowie złożą hołd oraz dary św. Rodzinie na głównej scenie. Powita ich burmistrz Antoni Szlagor. Następnie na scenie pojawią się przebrane postaci historyczne ku upamiętnieniu 750-rocznicy powstania miasta Żywca (przedstawienie postaci). Przed zakończeniem spotkania z mieszkańcami na Rynku wolontariusze oraz królowie ze świtą rozdawać będą słodycze dzieciom oraz młodzieży.

W czasie wspólnego kolędowania na żywieckim Rynku organizatorzy przewidzieli ciepły posiłek dla wszystkich uczestników Korowodu.

Czytaj więcej