Czytasz: Orszak Trzech Króli w Katowicach. Przyszły tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA]

Orszak Trzech Króli w Katowicach. Przyszły tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA]

Kolorowy pochód przeszedł spod archikatedry aż do os. Paderewskiego.

Orszak Trzech Króli w Katowicach zgromadził tłumy mieszkańców: dzieci, młodzież i dorosłych. Na wspólny przemarsz przyszły całe rodziny. 

Kolorowe orszaki - azjatycki, afrykański i europejski - przemaszerowały w kolumnie spod archikatedry Chrystusa Króla na plac Żołnierza Polskiego na os. Paderewskiego. 

 Zobacz zdjęcia z Orszaku Trzech Króli 2019:

W trakcie przemarszu zaplanowano sześć przystanków. Przy każdym ustawiono sceny, na których odgrywano sceny, m.in. „Dwór Herolda”, „Walkę dobra ze złem” czy „Pokłon w stajence”. Ostatnia, finałowa scena miała miejsce już przy os. Paderewskiego, również tu orszak zakończyło wspólne kolędowanie. 

W Polsce orszaki organizowane są już od 11 lat. W tym roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami aż 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą. Hasło przewodnie tegorocznej odsłony to słowa Jana Pawła II - „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

fot. Sofiia Vetriak

Czytaj więcej