Czytasz: Orszak Trzech Króli w Katowicach. Jaką trasą przejdzie? [PROGRAM, TRASA, MAPA]

Orszak Trzech Króli w Katowicach. Jaką trasą przejdzie? [PROGRAM, TRASA, MAPA]

Już w najbliższą niedzielę największe jasełka na świecie - Orszak Trzech Króli.

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019 KATOWICE: TRASA

W tym roku trasa katowickiego Orszaku będzie taka sama, jak w roku ubiegłym. Orszak ruszy o 13:45 spod archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Pochód przejdzie ulicami: Jagiellońską, Lompy, Powstańców i dotrze do Placu Żołnierza Polskiego na Osiedlu Paderewskiego, gdzie zaplanowano koniec Orszaku i wspólne kolędowanie (godz. 15:00).

Po drodze pochód zatrzyma się przy sześciu scenach z jasełkami. Pierwsza będzie już na starcie - przy architekatedrze, kolejne na Placu Sejmu Śląskiego (Dwór Heroda), rogu ul. Powstańców i Francuskiej (Gospoda), przed Biblioteką Śląską (walka dobra ze złem), na rogu ul. Powstańców i Granicznej (Pasterze) oraz ostatnia - na Placu Żołnierza Polskiego (Pokłon w Stajence).

W Orszaku idą oczywiście trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar. Każdy z nich ma swój "pochód": europejski, azjatycki i afrykański.

Uczestnicy orszaku otrzymają korony i śpiewniki.

ORSZAK TRZECH KRÓLI KATOWICE 2019: JAK DOJECHAĆ?

Osoby chcące wziąć udział w orszaku mogą skorzystać  ze specjalnych autobusów, które od godziny 12.30 będą zatrzymywały się przy Placu Żołnierza Polskiego, w pobliżu CH Belg, przy Placu Sejmu Śląskiego i w okolicy ul. Wita Stwosza i Placu Miarki. Przystanki będą specjalnie oznaczone. Ze względu na przemarsz ul. Wita Stwosza, Powstańców, Lompy, Francuska i Graniczna będą tymczasowo wyłączane z ruchu.  

Samochody najlepiej zaparkować na parkingach na rogu ul. Granicznej i Przemysłowej lub na Placu Sejmu Śląskiego.

ORSZAK TRZECH KRÓLI KATOWICE 2019: HASŁO

W Polsce orszaki organizowane są już od 11 lat. W tym roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami aż 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą. Z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, tegorocznym orszakom przyświeca hasło „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

A tak było rok temu w Katowicach! Zobacz zdjęcia z Orszaku Trzech Króli 2018: