Czytasz: ORKAN MARCIN w Polsce: Prędkość wiatru do 110 km/h [OSTRZEŻENIE]

ORKAN MARCIN w Polsce: Prędkość wiatru do 110 km/h [OSTRZEŻENIE]

Prognoza pogody na weekend nie jest dobra. Orkan Marcin w Polsce przyniesie wichury, ulewne deszcze i ochłodzenie.

Orkan Marcin w Polsce 11-12.11 [PROGNOZA POGODY na weekend]

Orkan Marcin w Polsce pojawi się w weekend 11-12.11. Prognozy pogody związane z orkanem Marcinem nie pozostawiają złudzeń - będzie mocno wiało, nawiedzą nas ulewne deszcze, a temperatura spadnie poniżej 0. Orkan Marcin prędkość wiatru będzie miał nawet na poziomie 110 km/h.

Skąd idzie orkan Marcin?

Znad morza północnego i Skandynawii, przez Polskę orkan Marcin dojdzie do Rosji. Właśnie dlatego orkan Marcin w Polsce powinien być najbardziej odczuwalny nad morzem i w północnych województwach.  

Prognoza pogody na zdjeciach: Jak będzie przemieszczał się orkan Marcin?

Orkan Marcin w Polsce: Prędkość wiatru

W piątek do południa ma być jeszcze spokojnie. Pierwsze wichury nadejdą w piątek po południu nad północną część kraju. Orkan Marcin będzie stopniowo przesuwał się z północy na południe przez cały weekend 11-12.11. Silny wiatr może być odczuwalny jeszcze w poniedziałek.

Według meteorologów, orkan Marcin prędkość wiatru może mieć sporą, nawet 110 km/h. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku Ksawerego czy Grzegorza, orkan Marcin może łamać drzewa i przenosić na większe odległości niezabezpieczone przedmioty.

Orkan Marcin w Polsce: Ulewne deszcze

Niestety, orkan Marcin przyniesie do Polski również ulewne deszcze. Prognoza pogody na 11.11 i 12.11 nie jest optymistyczna. W północnych regionach Polski może spaść nawet 15 mm deszczu. Oznacza to, że miejscami mogą pojawić się podtopienia, a przy bardzo intensywnych opadach deszczu - kanalizacja burzowa w niektórych może nie radzić sobie z odprowadzaniem deszczówki.

Orkan Marcin w Polsce: Spadek temperatury

Jakby tego było mało, orkan Marcin przyniesie również spadek temperatury. Wiadomo, że w listopadzie nikt nie oczekuje skwaru, ale zmiana temperatury nastąpi dość gwałtownie. Miejscami w najcieplejszym momencie dnia temperatura może wynosić od -5 do 0 st. C. Orkan Marcin w Polsce przyniesie więc ochłodzenie. Nie zdziwcie się, jeśli z nieba zacznie padać śnieg.