Czytasz: Śląskie: 25 tys. odbiorców bez prądu

Śląskie: 25 tys. odbiorców bez prądu

Prace w dalszym ciągu utrudniają "silnie wiejący wiatr i opady deszczu".

Na terenie dystrybucyjnym Taurona bez zasilania pozostaje ok 190 tysięcy klientów - poinformowała w niedzielę spółka. Najtrudniejsza sytuacja - jak podano - jest w województwie dolnośląskim, gdzie bez prądu pozostaje 100 tys, odbiorców.

 Gdzie jest orkan Grzegorz? MAPA - AKTUALNA

"TAURON Dystrybucja zanotował setki awarii: wyłączonych jest 3,5 tys. stacji transformatorowych i 25 linii wysokiego napięcia. Dotychczas spółka zarejestrowała ponad 2 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia i liczba ta rośnie" - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rzeki na Podbeskidziu przekroczyły stany ostrzegawcze

Spółka informuje, że najtrudniejsza sytuacja jest w województwie dolnośląskim, gdzie bez zasilania pozostaje ponad 100 tys. odbiorców. Pracę w dalszym ciągu utrudniają warunki pogodowe, gdyż "w niedzielę w nocy i rano wiało i padało najintensywniej".

Pogoda - wiatr, były szczególnie uciążliwe dla mieszkańców "okolic Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Wrocławia i to tam energetycy mają najwięcej pracy" - czytamy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Orkan Grzegorz w Polsce. Jest ofiara śmiertelna

Nieco lepsza sytuacja jest w województwach śląskim, małopolskim i opolskim, gdyż " w województwach śląskim bez zasilania jest 25 tys. odbiorców, małopolskim 27 tys. i opolskim 25 tys."

Spółka do usuwania awarii zmobilizowała "wszystkie dostępne brygady i posiłkuje się również pomocą wynajętych ekip".

Prace w dalszym ciągu utrudniają "silnie wiejący wiatr i opady deszczu" - czytamy w komunikacie.

Gdzie jest orkan Grzegorz? Mapa

Czytaj więcej