Silesion.PL

serwis informacyjny

Optymizm i uśmiechy przed wydarzeniem sezonu. Ampfutboliści ruszają do Turcji.

Optymizm i usmiechy przed wydarzeniem sezonu. Ampfutbolisci ruszaja do Turcji.

Optymizm i usmiechy przed wydarzeniem sezonu. Ampfutbolisci ruszaja do Turcji.

Już w piątek rozpoczną się mistrzostwa świata w ampfutbolu, w których o medale będą walczyć reprezentanci Polski. – Każdy z uczestników mundialu leci do Turcji, by wygrać. Nie możemy więc kalkulować, jeżeli chcemy osiągnąć sukces – bojowo zapowiada Przemysław Świercz, kapitan Biało-Czerwonych.

Polacy do Stambułu wyruszą w środę, a we wtorek spotkali się jeszcze z mediami na konferencji prasowej. Biało-Czerwoni byli w dobrych nastrojach, ale też bardzo skoncentrowani przed czekającymi ich wyzwaniami. – Właśnie skończyliśmy zgrupowanie w Kleszczowie, jesteśmy więc świetnie przygotowani do turnieju. Po ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Krakowie mamy też o wiele większą świadomość samych siebie, bardzo się rozwinęliśmy. Jestem dumny z bycia kapitanem tego zespołu – mówi Świercz, dla którego, podobnie jak dla reprezentacji Polski, będą to czwarte mistrzostwa świata. W 2012 roku w Rosji Biało-Czerwoni zajęli 11. miejsce, dwa lata później w Meksyku byli czwarci, a w tym samym miejscu w 2018 roku zajęli siódmą pozycję.

Mistrzostwa świata w Turcji zapowiadają się na najbardziej emocjonujące w dziejach, choćby dlatego, że po raz pierwszy na każdym kontynencie rozegrano turnieje eliminacyjne. – Nie będzie przesadą stwierdzenie, że spośród 24 zespołów połowa ma uzasadnione ambicje zdobycia medalu. To będzie najmocniejszy mundial w historii – uważa Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni również marzą o medalu, ale na razie skupiają się na meczach fazy grupowej. – Byli już silniejsi od nas, którzy koncentrowali się na finale zamiast na kolejnych spotkaniach i nigdy do meczu o złoto nie docierali. Celu minimum też nie chcę stawiać, bo ambicja wynikająca z reprezentowania kraju na to nie pozwala. Więcej będę wiedział po meczu z Uzbekistanem, od którego zależeć będzie w jakich nastrojach przystąpimy do kolejnych gier. Na tym na razie się koncentrujemy – podkreśla na konferencji prasowej Dragosz.

Selekcjoner zaprezentował również 15-osobową kadrę na turniej. Znaleźli się w niej wszyscy zawodnicy, którzy przed rokiem zdobyli w Krakowie brązowe medale mistrzostw Europy, ale dołączyli do nich również Krzysztof Wrona z Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała oraz Marcin Oleksy z Warty Poznań. – Czasu na eksperymenty nie było za wiele. Jestem jednak pewien, że nasza ekipa jest w optymalnej formie i będziemy reprezentowali nasz kraj w Turcji najlepiej, jak potrafimy – dodaje Dragosz.

Spotkanie z mediami odbyło się na PGE Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie.  – To dom każdej reprezentacji Polski, ten stadion łączy sportowców wszystkich dyscyplin. Liczymy, że niedługo będziemy mogli oglądać ampfutbolistów również na murawie tego stadionu – deklaruje Włodzimierz Dola, prezes zarządu PGE Narodowego im. Kazimierza Górskiego.

Kibice śledzący transmisję z konferencji prasowej mogli również obejrzeć nowe stroje reprezentacji Polski, które przygotowała firma 4F. – To ogromna satysfakcja, że możemy ogłosić współpracę z Amp Futbol Polska. Nowe koszulki są produkowane w 100% w Polsce, przy ich projektowaniu konsultowaliśmy się ze wszystkimi partnerami reprezentacji i jesteśmy bardzo dumni, że drużyna narodowa oraz juniorskie reprezentacji ampfutbolowe dołączyły do rodziny 4F – uśmiechał się Michał Czechowicz, dyrektor marketingu sportowego 4F.

Wśród partnerów Biało-Czerwonych jest również Telewizja Polska, która na żywo pokaże wszystkie mecze polskiej kadry podczas mistrzostw świata w Turcji. – Współpracę zaczynaliśmy od mistrzostw świata w 2018 roku w Meksyku i choć transmisje były wówczas tylko w internecie, to zainteresowanie nimi było olbrzymie – podkreśla Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Pomimo różnicy czasowej między Polską a Meksykiem, mecze Biało-Czerwonych gromadziły tysiące widzów, a jeszcze więcej fanów śledziło transmisje podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Spotkania z Krakowa pokazywała TVP Sport, a półfinałowy mecz z Hiszpanią śledziło nawet 420 tysięcy widzów. – Teraz każdy będzie mógł obejrzeć mecze Polaków, gdziekolwiek będzie chciał. Pokażemy je w otwartym kanale TVP Sport, w naszej aplikacji mobilnej oraz na sport.tvp.pl – ogłosił Szkolnikowski.

Mistrzostwa świata w ampfutbolu rozpoczną się w piątek, 30 września meczem Turcja – Francja, który zostanie rozegrany na stadionie Fenerbahce Stambuł. Biało-czerwoni w fazie grupowej zagrają z Uzbekistanem (sobota, 11:00), Tanzanią (niedziela, 10:30) oraz Hiszpanią (poniedziałek, 17:00). Finał zostanie rozegrany 9 października na stadionie Fenerbahce.

Mecze grupowe reprezentacji Polski na MŚ 2022 w Turcji

1.października:

Polska – Uzbekistan

2.października:

Polska – Tanzania

3.października:

Polska – Hiszpania

Wszystkie mecze naszej reprezentacji transmitowane będą na antenie, w aplikacji i na portalu TVP Sport.

Sponsor Główny: Energa Grupa ORLEN

Oficjalny Sponsor: PZU

Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, Rolimpex

Ambasador: RL9

Partner Techniczny: 4F

Partner Logistyczny: IFB

Partner Medyczny: Ottobock Polska

Partnerzy: PZPN, Pentagon Research, Poczta Polska, Gaminate, Uzdrowisko Ustroń

Dofinansowanie ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024