Czytasz: Opera Śląska zaprasza na Koncert Świąteczny

Opera Śląska zaprasza na Koncert Świąteczny

Na bytomskiej scenie wystąpią Joanna Woś i Stanisław Soyka.

Opera Śląska zaprasza na Koncert Świąteczny w wykonaniu dwójki wyjątkowych artystów - 17 grudnia, o godz. 18.00 wspólnie, na bytomskiej scenie, wystąpią Joanna Woś i Stanisław Soyka.

To będzie połączenie klasycznego głosu Joanny Woś, nazywanej królową włoskiego bel canta z niepowtarzalnym Stanisławem Soyką, który należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. W programie koncertu znajdą się największe przeboje artystów oraz pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe. Zapowiada się niezwykły wieczór, który wprowadzi gości Opery Śląskiej w świąteczny klimat.

Joanna Woś - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, laureatka najważniejszych konkursów wokalnych w Polsce, zdobyła też 1. nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao. Debiutowała partią tytułową w Łucji z Lammermooru Donizettiego w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Śpiewała m.in. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Teatrze Wielkim w Łodzi oraz Operze Krakowskiej. Otrzymała Złotą Maskę za rolę tytułową w operze Anna Boleyn  Donizettiego. Nagrała też wiele płyt z muzyką klasyczną.

Stanisław Soyka - śpiewak, instrumentalista, kompozytor. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy.

Czytaj więcej