Czytasz: Opera Śląska najpiękniejsza w kraju

Opera Śląska najpiękniejsza w kraju

Bytomską Operę doceniono w konkursie „Modernizacja Roku 2016” za piękną iluminację. - To początek zmian – mówi Łukasz Goik, dyrektor obiektu. Co ma na myśli?

W salach Zamku Królewskiego w Warszawie nagrody odebrał Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej, która wygrała ogólnopolski konkurs „Modernizacja Roku 2016” w kategorii „Kultura”.

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. To takie podsumowanie i dobry sygnał na koniec sezonu. Dziękuję Przyjaciołom i wiernym Melomanom, który są z nami nie tylko w sezonie. Plebiscyt odbywał się w wakacje, co świadczy o tym, że nasza publiczność jest z nami przez cały rok i nawet w czasie urlopów śledzi, co się u nas dzieje – mówi Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej.

- Dostaliśmy nagrodę, odświeżyliśmy stronę internetową. To początek zmian, bo czeka nas duży remont i przebudowa serca budynku, czyli sceny. Może w przyszłości doceniona zostanie właśnie przebudowa sceny i znów pojedziemy do Zamku Królewskiego po nagrodę – dodaje.

Goik podziękował też na swoim fejsbukowym profilu: „Kochani! Dziękuję Wam wszystkim – naszym przyjaciołom i wiernym melomanom za wszystkie oddane głosy na naszą piękną Operę Śląską! (...) Jestem dumny i poruszony waszym uznaniem.”

Zobaczcie na filmie, jak pięknie oświetlona jest bytomska Opera:

Nie tylko Opera triumfuje

Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej z nagrodami.
Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej z nagrodami.

W kategorii „Kultura” znalazło się pięć obiektów, a wśród nich Opera Śląska. Do plebiscytu zgłoszona została iluminacja zabytkowego gmachu. Wygrała ilością 2364 głosów. Jak zmienił się jej wygląd? Oświetlenie jest energooszczędne i dynamiczne. Zaprojektowano sześć scen świetlnych, które pozwalają na różnorodny zakres oświetlenia. Dzięki temu zabytkowy gmach Opery Śląskiej odzyskał swój dawny blask.

62 obiekty brały udział w plebiscycie „Modernizacja Roku 2016”. Trzy obiekty z naszego regionu zdeklasowały konkurencję. Opera Śląska wygrała w kategorii „Kultura”. W kategorii „Gastronomia” zwyciężył mysłowicki Szyb Bończyk, a będziński Wodny Plac Zabaw doceniono w dziedzinie „Sport i rekreacja”.

„Modernizacja Roku 2016” to ogólnopolski konkurs, który ma wyłonić najlepsze przedsięwzięcia budowlane ukończone w danym roku. Projekt ten propaguje i wspiera działania dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego. Promuje też modernizacje, przebudowy i rozbudowy obiektów. Nagrody przyznano po raz 21. w kilkunastu kategoriach.

Czytaj więcej