Czytasz: Opera Śląska kulturalnym obiektem roku?

Opera Śląska kulturalnym obiektem roku?

Iluminacja świetlna zabytkowego gmachu Opery Śląskiej nominowana w ogólnopolskim konkursie. Głosujcie!

62 obiekty biorą udział w plebiscycie „Modernizacja Roku 2016”. To ogólnopolski konkurs, który ma wyłonić najlepsze przedsięwzięcia budowlane ukończone w danym roku. Projekt ten propaguje i wspiera działania dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego. Promuje też modernizacje, przebudowy i rozbudowy obiektów. Nagrody będą przyznane po raz 21. w kilkunastu kategoriach.

W kategorii „Kultura” znalazło się pięć obiektów, a wśród nich Opera Śląska. Do plebiscytu zgłoszona została iluminacja zabytkowego gmachu.

Oświetlenie jest energooszczędne i dynamiczne. Zaprojektowano sześć scen świetlnych, które pozwalają na różnorodny zakres oświetlenia. Dzięki temu zabytkowy gmach Opery Śląskiej odzyskał swój dawny blask.

O zwycięstwie zadecyduje liczba głosów internautów. Głosować można raz na dobę do 9 sierpnia. Szczegóły znajdują się TUTAJ. 

To nie jedyny nominowany obiekt z naszego regionu. O nagrodę powalczą też: przebudowa ścieżki rowerowej wokół lotniska w Bielsku-Białej (kategoria „Drogi i obiekty mostowe”), adaptacja pomieszczeń po Zespole Szkół Specjalnych Nr 5 na potrzeby Żłobka Miejskiego ul. Mireckiego 28 w Dąbrowie Górniczej oraz Integracyjne przedszkole terapeutyczne na placu Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej (kategoria „Edukacja”), Kompleks Bankietowo-Konferencyjny „Szyb Bończyk” w Mysłowicach (kategoria „Gastronomia”), dobudowa i przebudowa budynków mieszkalno-usługowych przy zbiegu ulic Jana Pawła II i Mikołowskiej w Gliwicach (kategoria „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej”), budowa Wodnego Placu Zabaw w Będzinie (kategoria „Sport i rekreacja”), przebudowa zieleni w Parku Miejskim im. Kachla w Bytomiu (kategoria „Tereny zieleni”), przebudowa i rozbudowa budynku administracyjnego przy ul. Powstańców 13 w Dąbrowie (kategoria „Użyteczność publiczna”).

Czytaj więcej