Czytasz: Onkokolęda na Gwiazdkę

Onkokolęda na Gwiazdkę

Świąteczny prezent dla pacjentów od personelu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Katowicach

Tygodnie prób pod fachowym okiem kanclerz Akademii Muzycznej w Katowicach, pani Katarzyny Pleśniak, nagranie w profesjonalnym studiu i wreszcie teledysk - by jak najbardziej umilić okres świąt pacjentom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Personel szpitala postanowił przygotować niezwykły muzyczny prezent.

- W tym roku zostaliśmy wyjątkowo docenieni przez pacjentów oddziałów onkologicznych i ich rodziny - w rankingu Fundacji Alivia, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zostało uznane za najbardziej przyjazny ośrodek onkologiczny w Polsce. Chcieliśmy pokazać pacjentom, że uznanie z ich strony jest dla nas ogromnie ważne” – tłumaczy Grażyna Drąg, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Radioterapii.

Tak narodziła się idea nagrania „onkokolędy”, którą zaśpiewali pracownicy oddziałów: radioterapii, onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej oraz Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej.

- To podziękowanie za zaufanie, którym pacjenci nas obdarzyli, za to, że nieraz wyrażali wdzięczność za naszą pracę – mówi psycholog UCK Jadwiga Tyrpa.

Przy okazji nagrywania teledysku, personel UCK jak co roku udekorował szpital świątecznymi ozdobami. Tradycyjnie już, bożonarodzeniowe ozdoby dla chorych przygotowały dzieci z Domu Dziecka i internatu Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku.

- Chcemy, by okres świąt był dla pacjentów czasem magicznym i radosnym. Dlatego dbamy o to, by także w naszym szpitalu można było poczuć atmosferę świąt – podkreśla Ewa Mazur, pielęgniarka oddziałowa Onkologii Klinicznej UCK.

Premiera „onkokolędy” odbędzie się w środę 21 grudnia br., o godz. 11.00 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Czytaj więcej