Czytasz: Pogoda krzyżuje plany Ubera

Pogoda krzyżuje plany Ubera

Helikopter Ubera miał przylecieć do Katowic w środę. Na razie jednak loty zostały odwołane. Skąd zmiana?

Uber, to nie tylko samochody. W wielu krajach światowy potentat przełamuje stereotypową formułę podróżowania. Poprzez aplikację w telefonie można zamówić autobus, łódkę, motorówkę czy rikszę. W USA testowane są samochody autonomiczne, a nawet pojazdy latające. Minie sporo czasu zanim na dobre wejdą do oferty. Jednak podróż w przestworzach jest możliwa dzięki uberCHOPPER. W naszym kraju startuje pod spolszczoną nazwą uberHELIKOPTER.

Akcja przesunięta. Nowe terminy wkrótce.

UberHELIKOPTER w Katowicach

Akcja miała ruszyć w siedmiu miastach w Polsce w środę i w czwartek. Początkowo przelot helikopterem miał być możliwy w Katowicach 26 lipca między 13:00 a 16:00. W aplikacji Ubera w miejscu ikony samochodu miała pojawić dodatkowa opcja wyboru śmigłowca.

Oficjalnie 15-stominutowe przeloty nad centrum aglomeracji dla 10 osób (z osobą towarzyszącą) w promocyjnej cenie 20 złotych zostały przesunięte z powodu "niestabilnej pogody".

Przelot śmigłowcem miał zachęcać do poruszania się... samochodem. Dwudniowa akcja promocyjna ma podkreślić, że dzięki aplikacji od razu wiadomo ile będzie kosztował przejazd.

- Podczas przelotu z nami nie tylko widzisz z góry, ale także wiesz z góry. Tak, jak w przypadku każdego przejazdu z Uberem, będziesz wiedzieć, ile musisz zapłacić, nawet jeśli jest to uberHELIKOPTER - piszą organizatorzy akcji.

Czytaj więcej