Czytasz: OLK – MED zmienia lokalizację

OLK – MED zmienia lokalizację

Przychodnia OLK – MED od lat zapewnia mieszkańcom miasta dostęp do bezpłatnej opieki medycznej, badań i konsultacji. Teraz w trosce o komfort pacjentów i najwyższy poziom świadczonych usług placówka zmienia swoją lokalizację. Od 2 października OLK – MED (tzw. przychodnia kolejowa) znajdować się będzie na ulicy Dąbrowskiego 22 w Katowicach.

OLK – MED to placówka dobrze znana mieszkańcom Katowic, którzy kojarzą ją z tzw. przychodnią kolejową i od lat korzystają tu z szerokiego wachlarza usług medycznych. Obok poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, pacjenci mogą skorzystać tutaj z leczenia w 16 poradniach specjalistycznych dla dorosłych, 7 pracowniach diagnostycznych oraz 5 poradniach specjalistycznych dla dzieci. W OLK – MED w ramach kontraktu z NFZ funkcjonuje także Poradnia Stomatologiczna dla dzieci i dorosłych, która od 1 września zwiększa liczbę przyjmowanych pacjentów. W ramach NFZ możliwe jest także skorzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych, a także skorzystanie z punktu pobrań laboratoryjnych czy wykonanie m.in. zdjęć RTG, USG, Dopplera. Znajdująca się dotychczas przy ulicy Dworcowej 3 przychodnia od 2 października zmienia swoją lokalizację. Teraz funkcjonować będzie przy ulicy Dąbrowskiego 22.

– Nowy, komfortowy budynek wyposażony w windy, usytuowany jest 500 metrów od dotychczasowego. Przejście do niego z poprzedniej lokalizacji zajmuje 7 minut. Nasi pacjenci nie muszą się więc martwić utrudnieniami w kontakcie ze swoimi lekarzami. – informuje Aleksandra Śnieżek, Prezes OLK – MED.

Tak jak dotychczas, również w nowej siedzibie pacjenci będą mogli skorzystać z kompleksowej opieki znanych i doświadczonych specjalistów.

– Jak zawsze będziemy świadczyć dla naszych pacjentów usługi podstawowej opieki zdrowotnej w ramach, których zapewniamy m.in. badania i porady lekarskie w gabinecie oraz badania diagnostyczne wykonywane w naszej placówce takie jak USG, EEG, EKG, spirometria czy audiometria – mówi Prezes OLK – MED.

Pakiet świadczeń POZ daje pacjentom również możliwość skorzystania z zabiegów pielęgniarskich, opieki pielęgniarki środowiskowo – rodzinnej i położnej środowiskowo – rodzinnej. Nowością w OLK – MED jest możliwość skorzystania w ramach POZ z bezpłatnej porady dietetyka.

– Osoby, które zdecydują się wybrać lekarza rodzinnego w naszej przychodni do 30 października 2017 roku, mogą skorzystać z pakietu indywidualnych porad żywieniowych przygotowanych przez naszą panią dietetyk – wyjaśnia pani Prezes.

OLK – MED od lat leczy mieszkańców Katowic, dbając o ich zdrowie i oferując im kompleksową opiekę specjalistyczną. - Zmieniamy lokalizację, bo zależy nam na najwyższym standardzie świadczonych przez nas usług i komforcie naszych pacjentów. Dlatego od 2 października zapraszamy do naszej nowej siedziby - podsumowuje Prezes OLK – MED.

 

Wszyscy zainteresowani ofertą OLK - MED mogą zasięgnąć informacji na stronie placówki www.olk.katowice.pl lub pod numerem telefonu 32 253 52 95, w godzinach otwarcia przychodni, czyli od 7:30 do 18:00.

Czytaj więcej