Silesion.PL

serwis informacyjny

Oktagon MMA: Kincl vs Wawrzyniak

Nadchodzi jeden z najważniejszych turniejów OKTAGON MMA, który zapewni światowej klasy kartę walk i pojedynki najbardziej elitarnej strefy walk w całej Europie. Będziemy mogli doświadczyć tego wyjątkowego turnieju i zobaczyć to, co najlepsze ma do zaoferowania europejskie MMA.

Już w piątek 1 marca o godzinie 16:30 rozpocznie się konferencja prasowa OKTAGON TIME, podczas której przedstawimy najbardziej oczekiwane wiadomości i wielkie plany na kolejne miesiące. Obecni będą wszyscy zawodnicy z pierwszej rundy Tipsport Gamechanger oraz gwiazdy najbardziej oczekiwanych walk w nadchodzących turniejach, takie jak Vémola i Végh, Kincl, Jungwirth, Pukac, Škvor, Fleury i Wawrzyniak – protagonistów najbardziej oczekiwanych walk w nadchodzących turniejach.

A możemy się również cieszyć pierwszymi z tych walk w sobotni wieczór. Król organizacji we wszystkich dywizjach, światowa 45, legenda Patrik Kincl, zmierzy się w swojej trzeciej obronie tytułu. Ostatnia walka, z Karlosem Vémolą, nie może zostać zapomniana – była jedną z najbardziej oglądanych walk w naszej historii. Jego pojedynek z Piotrem Wawrzyniakiem również zapowiada się jako atrakcyjne starcie, gdyż ten zdobył tytuł tymczasowego mistrza w niezwykle trudnej walce i pozbawił Čepo nadziei na marzony tytuł. Niebezpieczny Polak już wcześniej został mistrzem Babilon MMA i przez ponad 4 lata nie było nikogo, kto mógłby go pokonać. Legitymacyjny mistrz wagi średniej wkracza w ważną walkę tuż po doznaniu kontuzji oka w grudniu. Każdy trening to dla niego ryzyko, nie mówiąc już o trudnej walce o tytuł. Czy Kincl pozostanie niezłomnym królem OKTAGON, czy może Wawrzyniak, który już jednoznacznie rozwiał wszelkie wątpliwości co do swoich umiejętności, odegra mu pas?

Olbrzymie wydarzenie, które wstrząśnie całym europejskim światem sportów walki, to kolejny etap Tipsport Gamechanger MMA Champions League. Runda ósemek będzie obejmować 14 elitarnych zawodników Europy walczących o kolejny krok w kierunku marzycielskiego zwycięstwa, które mogłoby zmienić całe ich życie i przynieść im tytuł najlepszego zawodnika wagi lekkiej na całym kontynencie.

Starcie między Makwanem Amirkhanim z Mago Machaevem nie zawiodłoby nawet w samej końcówce całej piramidy, ale zostanie dostarczone już w pierwszej rundzie całego turnieju, obiecując niesamowicie ekscytujący pokaz od samego początku. Amirkhani przystępuje do walki prosto z UFC, gdzie walczy od 2015 roku, i jest dotychczasowym rekordzistą w najkrótszym czasie znokautowania w historii piórkowej UFC, oraz trzykrotnym zdobywcą najlepszego występu wieczoru. Machaev może być o ponad 10 lat młodszy, ale przychodzi uzbrojony w 8 zwycięstw przed czasem, doświadczenie z UAE i Brave, oraz zwycięstwa nad Pokorným czy Yousafem. I co najważniejsze, jego ogromną siłę.

Ronald Paradeiser został mistrzem wagi lekkiej podczas ostatniej wizyty w Ostravie i z pewnością liczy, że także teraz doświadczy podobnych chwil szczęścia w arenie OSTRAVAR. Rony jest w najlepszej formie w życiu i przyciąga zainteresowanie większości przeciwników w piramidzie, dla których jest zarówno obawianym, jak i pożądanym wyzwaniem. Jednak gwiazda turecka Attila Korkmaz, dwukrotny mistrz MMA Europy i posiadacz czarnego pasa w BJJ, który nigdy nie został pokonany przez nokaut, z pewnością się nie zniechęci.

Vlado Lengál stanie przed naprawdę ogromnym wyzwaniem. Fantastyczny zawodnik w stójce, który po setkach sukcesów w boksie, kickboxingu i muay thai, zdecydował się także zdominować scenę MMA, staje przed szansą życia już na początku piramidy. Nie będzie łatwo, jego przeciwnikiem będzie super-faworyt całego turnieju Daniel Torres, najwyżej sklasyfikowany zawodnik świata w całej piramidzie, który przychodzi z tytułem byłego mistrza KSW, gdzie jako pierwszy na świecie pokonał Parnasse. Został również mistrzem świata w K-1. Jeśli Lengál pokona trudnego i wytrwałego Torresa, wstrząśnie całą czeską sceną MMA.

Oczekujemy również gorącej rewanżowej walki. Mateusz Legierski, były mistrz wagi lekkiej i numer 1 dywizji lekkiej, który nigdy nie został pokonany w OKTAGON, przerwał zwycięską passę Matouša Kohouta, który był na dobrej drodze do walki o tytuł. Mistrz Europy w boksie tajskim i król OKTAGON UNDERGROUND, w którym pokonał Rony’ego, teraz będzie miał okazję, by odpłacić się Legierskiemu, i to z nawiązką.

Wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki będzie uczestnikiem ubiegłorocznego Tipsport Gamechanger, którym nie kto inny jak były podwójny mistrz dywizji lekkiej i półśredniej Marcel Mohamed Grabinski. Ma już na koncie 17 zwycięstw przed czasem, a w ubiegłorocznej rundzie ósemek pokonał na nokaucie Kertésza, tylko po to, by być zatrzymanym na swojej drodze przez finalistę Piramidy, Michailidisa. Tym razem spróbuje tego samego hiszpański numer jeden w wadze lekkiej Acoidan Duque. Przychodzi on z bogatym doświadczeniem z Bellator, PFL, Brave i M-1, czarnym pasem w BJJ oraz tytułami mistrzowskimi, które zdobył w hiszpańskich organizacjach.

Jednym z największych młodych talentów jest Hafeni Nafuka, który nie doznał jeszcze żadnej porażki w swojej karierze, stanie do walki z równie obiecującym Predragiem Bogdanoviciem, który dominuje serbskie MMA i od 4 i pół roku utrzymuje rekord 14 walk bez porażki.

Zamykając intensywną rundę ósemek, pojawi się niezapomniany showman Akonne Wanliss, brytyjski talent i partner sparingowy Leona Edwardsa, z doświadczeniem w Bellatorze, który traktuje sporty walki poważnie, poświęcając swoją karierę jako udanego striptizera. Jego przeciwnikiem będzie numer jeden w wadze lekkiej w Szwecji, szkolony przez Rezę Madadiego, doskonały zawodnik w stójce Sahil Siraj, który ma na swoim koncie rekord 58-3 w muay thai i 8 zwycięstw przez nokaut w pierwszej rundzie w MMA, aż dwukrotnie w czasie poniżej 30 sekund.

Doskonałe pokazy sportowe dostarczą również walki rezerwowe Tipsport Gamechanger, tym razem zapewnione przez doświadczonego Jasona Poneta, który ma na swoim koncie 41 walk MMA (w których nigdy nie został znokautowany!), oraz Łukasza Rajewskiego, weterana KSW, mistrza świata, Europy i Polski w kickboxingu i K-1, który pokonał nawet Dyrschkę. Druga walka rezerwowa będzie obsługiwana przez asa z Czarnogóry Miloša Janičića, niepokonanego od pięciu lat, przeciwko Ebrahimowi Hosseinpourowi, który zadał bolesną porażkę Kuzníkowi czy Bartlowi.

Cała karta walk zostanie uzupełniona przez Radeka Roušala, który pojawi się na turnieju w Ostravie razem ze swoim najlepszym przyjacielem Lengálem. Tym razem ten elitarny zawodnik w stójce stanie do walki z trzecim brytyjskim zawodnikiem, z którym się spotka w klatce. To Luke Neale, który zrobił podobnie udany debiut w MMA jak Roušal, z wszystkimi trzema zwycięstwami przed czasem.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024