Silesion.PL

serwis informacyjny

OKAM zakończył realizację budynków A oraz B INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

INSPIRE KATOWICE REALIZACJA BUDYNKOW A ORAZ B ZAKONCZONA 2022

INSPIRE KATOWICE REALIZACJA BUDYNKOW A ORAZ B ZAKONCZONA 2022

8 czerwca br. OKAM Capital oficjalnie zakończył realizację dwóch pierwszych budynków w ramach pierwszego etapu katowickiej inwestycji INSPIRE.

W uroczystości podsumowującej tę fazę projektu udział wzięli przedstawiciele dewelopera, prezydenta Katowic Marcina Krupy, autorzy projektu – architekci z pracowni Bar Orian Architects i studia Czora & Czora, reprezentanci Generalnego Wykonawcy – firmy Grimbud, banku finansującego inwestycję Santander, przedstawiciele mediów a także przyszłych mieszkańców INSPIRE oraz obecnych w Domu w Dolinie Trzech Stawów. Inwestycja INSPIRE to wyjątkowe miejsce w Dolinie Trzech Stawów, z terenami do rekreacji i wypoczynku, a także z nowoczesnymi udogodnieniami w ramach Nowej Polityki Jakości OKAM.

Inwestycja INSPIRE położona jest zaledwie kilka minut od centrum Katowic, w Dolinie Trzech Stawów, w sąsiedztwie parku i stawów. Docelowo powstanie tu ok. 450 mieszkań w 7 budynkach.

W pierwszym etapie (budynki A i B) powstało 110 mieszkań. Kolejnych 60 jest realizowanych w ramach drugiego etapu (budynek C) – jego zakończenie planowane jest na drugi kwartał przyszłego roku. Budynek D (68 mieszkań) w ramach etapu trzeciego trafi do nabywców na początku 2024 roku.

INSPIRE, za sprawą rozwiązań urbanistycznych, pomagać ma w odnalezieniu właściwego balansu w życiu i ułatwiać mieszkańcom codzienne funkcjonowanie. Jest to idealne miejsce dla osób aktywnych – pozwala wypoczywać nad wodą wśród zieleni, ale też w kilka minut znaleźć się na katowickim Rynku, który położony jest zaledwie 2 km stąd. Jest to dla nas bardzo ważny projekt, bo realizowany w oparciu o wdrożoną kilka lat temu przez OKAM Nową Politykę Jakości. W naszych projektach przykładamy dużą wagę do standardów, stale podnosimy jakość życia mieszkańców i dbamy o ich zdrowie oraz komfort, ale też bliskie są nam inicjatywy proekologiczne. Dlatego wszystkim nabywcom mieszkań na naszym topowym katowickim projekcie INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów wręczamy renomowane oczyszczacze powietrza firmy Viessmann, by w swoich wnętrzach oddychali czystym powietrzem – podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital Sp. z o.o.

INSPIRE oferuje przyszłym mieszkańcom dostęp do Strefy mieszkańca, Sali fitness, sauny czy wypożyczalni rowerów i pojazdów elektrycznych Twizy Renault. Każde mieszkanie wyposażone jest w oczyszczacz powietrza, a na dachu zamontowane są panele fotowoltaiczne.

W pobliżu osiedla znajdują się liczne ścieżki rowerowe, biegowe i piesze wokół stawów, naturalne łowiska, rolkostrada oraz plac zabaw dla najmłodszych i wewnętrzne patio.
Obecnie w sprzedaży są jeszcze ostatnie mieszkania w etapie II (budynek C). Rozpoczęła się również przedsprzedaż etapu trzeciego (budynek D).

Więcej na: https://inspire-trzystawy.pl/.

OKAM Capital od 18 lat jest liderem wśród firm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W portfolio OKAM znajduje się 25 projektów w 7 miastach w Polsce, m.in. Strefa PROGRESS, Strefa Piotrkowska 217 i ŁÓDŹ.WORK w Łodzi, INCITY oraz CITYFLOW na Woli, MOKKA, VISTA i CENTRAL HOUSE na Mokotowie, ARLET HOUSE na Ochocie, ŻOLI ŻOLI na Żoliborzu, BOHEMA – Strefa Praga na Pradze Północ w Warszawie a także 62 ha na warszawskim Żeraniu. W Katowicach firma realizuje inwestycje w Dolinie Trzech Stawów: DOM W DOLINIE TRZECH STAWÓW oraz INSPIRE. W aktywach OKAM znajdują się również zabytkowe kamienice w centrum Katowic a także w Krakowie. Pod koniec 2018 roku OKAM wprowadził Nową Politykę Jakości będącą wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu. Począwszy od inwestycji CENTRAL HOUSE, wszystkie inwestycje mieszkaniowe OKAM zostaną wyposażone w proekologiczne i funkcjonalne rozwiązania wspomagające ochronę klimatu i poprawiające komfort życia np.: wypożyczalnia pojazdów elektrycznych, wypożyczalnia rowerów, hulajnóg, oczyszczacze powietrza, fotowoltaika, powtórne wykorzystanie deszczówki, etc.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author