Czytasz: Ok. 118 tys. klientów spółki Tauron nadal nie ma prądu

Ok. 118 tys. klientów spółki Tauron nadal nie ma prądu

Najtrudniejsza sytuacja występuje w województwach śląskim i dolnośląskim.

Orkan Ksawery, który przeszedł nad Polską ostatniej nocy, był katastrofalny w skutkach dla linii energetycznych. Przewracające się pod naporem silnego wiatru drzewa zrywały i uszkadzały przewody i słupy.

Od wczorajszego wieczora TAURON zarejestrował ponad 2800 zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia. W terenie nieprzerwanie pracuje ponad 1500 energetyków.

Pierwsze uderzenie żywiołu i silne podmuchy wiatru spowodowały wyłączenia 33 linii wysokiego napięcia i ponad 5 tys. stacji elektroenergetycznych. W konsekwencji w czwartek późnym wieczorem ponad 270 tys. odbiorców na południu Polski pozostawało bez prądu. Od wczoraj spółka Tauron zarejestrowała ponad 2,8 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia. W pierwszych kilku godzinach po wystąpieniu awarii energetycy przywrócili zasilanie ponad 150 tysiącom klientów.

W piątek o godz. 8:00 na terenie dystrybucyjnym TAURONU wciąż bez zasilania pozostaje ok. 118 tysięcy klientów. Najtrudniejsza jest sytuacja w województwach śląskim i dolnośląskim, gdzie bez zasilania pozostaje jeszcze odpowiednio 40 i 43 tys. odbiorców.

- Nieco lepsza sytuacja jest w województwach małopolskim i opolskim, gdzie bez zasilania jest jeszcze 22 i 6 tys. odbiorców - informuje TAURON. 

źródło: TAURON POLSKA ENERGIA SA

Czytaj więcej