Czytasz: 35 tys. osób modli się na stadionie
Rekolekcje ojca Johna Bashobory 1 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Aktualizacja: 35 tys. osób na rekolekcjach „Jezus na stadionie”

35 tys. osób zgromadziły w sobotę rekolekcje „Jezus na stadionie" z udziałem o. Johna Bashobora, które odbywają się na Stadionie PGE Narodowym. Może niektórzy przyszli tu z listą rzeczy, które chcą od Boga dostać; to nie jest dobra modlitwa; jesteśmy tu, żeby uwielbiać Boga - mówił Bashobora.

Hasłem tegorocznej edycji rekolekcji jest fragment Psalmu 89 „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza”.

Na konferencji prasowej o. Bashobora prosił dziennikarzy i fotoreporterów, by nie robili mu zdjęć. - Nie róbcie zdjęć malutkiemu Bashoborze, zróbcie zdjęcie uczestnikom rekolekcji, to oni są ważni, to w nich jest obraz Boga – prosił.

- Bóg nie patrzy na nas jako na katolików, muzułmanów, protestantów, buddystów. Bóg patrzy na nas jak na swoje dzieci, jak na swoją rodzinę. I jak w każdej rodzinie dzieci w różny sposób podchodzą do swojej mamy i swojego taty, ale Bóg patrzy na nas tak samo - mówił.

- Bóg nie czeka na nasze błędy po to, by nas ukarać - zaznaczył. - On kocha każdego z nas na tym etapie, na którym jest. Jesteśmy tutaj by przekonać się, że Bóg kocha nas osobiście, uczy nas jak mieć z nim intymną, osobistą relację. To ta relacja powoduje stałą przemianę naszego życia – zaznaczył o. Bashobora.

- To jest czas, w którym mamy poszukiwać świętości. Świętości uczymy się, kiedy idziemy bezpośrednio do jej źródła. A źródłem świętości jest sam Bóg. Będziemy zanurzać się w Piśmie Świętym i stamtąd czerpać prawdę. Jesteśmy w szkole modlitwy i chcemy studiować, co Bóg do nas mówi w Piśmie Świętym. W ten sposób poznamy Jego wolę – powiedział o. Bashobora.

Rekolekcje rozpoczęła modlitwa różańcową poprowadzoną przez paulinów z Jasnej Góry. Około godz. 9 biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk w asyście ojców paulinów z Jasnej Góry wprowadzili na płytę stadionu kopię ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

Centralnym punktem wydarzenia będzie msza św. pod przewodnictwem abp Henryka Hosera o godz. 17.30, którą koncelebrować będzie 300 księży z całej Polski. Przez cały czas księża będą spowiadać, będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie rekolekcji Jubileusz 50-lecia będzie obchodzić Odnowa Charyzmatyczna w Polsce. Rekolekcje zakończy adoracja z modlitwą o uzdrowienie o godz. 20.

Rekolekcje „Jezus na stadionie” odbywają się po raz piąty – trzeci na Stadionie Narodowym w Warszawie, dwa razy zostały zorganizowane w Licheniu. Pierwsza edycja w 2013 r. zgromadziła 58 tys. ludzi. Organizatorem wydarzenia jest kuria warszawsko-praska.

Wcześniej pisaliśmy:

Stadion Narodowy w Warszawie pełny, a to nie mecz piłkarski? To możliwe. 1 lipca po raz kolejny Polskę odwiedzi ojciec John Bashobora. Ugandyjski ksiądz przyciąga na swoje spotkania rzesze wiernych, nie inaczej będzie tym razem.

Jezus na Stadionie - ojciec Bashobora w Polsce (fot. wikipedia.pl)

Ojciec Bashobora w Warszawie - jak zdobyć bilety?

Rekolekcje z o. Bashoborą potrwają cały dzień. Aby dostać się na Stadion Narodowy należy zamówić wejściówkę na stronie www.jezusnastadionie.pl, a można to zrobić tylko do końca tego tygodnia. Kosztują 60 zł (dorosły) i 40 zł (niepełnoletni). Pieniądze uzyskane ze sprzedaży wejściówek mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów rekolekcji ojca Bashobory oraz wesprzeć jego fundację w Ugandzie.

Rekolekcje z o. Bashoborą na Stadionie Narodowym

Na Stadion Narodowy można będzie wejść 1 lipca do godz. 10.00. Na płycie przewidziano miejsca dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi do 10. roku życia. Pozostali uczestnicy rekolekcji z ojcem Bashoborą zajmą miejsca na trybunach stadionu. Za bezpieczeństwo na stadionie odpowiadać będą m.in. wolontariusze. Dla uczestników przewidziano możliwość zakupu napojów i posiłków (punkty rozmieszczone będą na koronie stadionu). Wokół stadionu będzie można z kolei nabyć książki religijne na specjalnych stoiskach wydawnict katolickich.

O. John Bashobora (fot. jezusnastadionie.pl)

Jezus na Stadionie 2017 - na czym to polega?

Organizatorem spotkania Jezus Na Stadionie 2017 jest Kuria Warszawsko-Praska. Jest w założeniu wydarzeniem o charakterze religijnym połączonym z celebracją Złotego Jubileuszu Odnowy Charyzmatycznej i przebiega pod hasłem "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza (Ps 89, 16)."

Oprócz o. Johna Bashobory w rekolekcjach wezmą udział biskupi diecezji warszawsko-praskiej, konferencje wygłosi abp. Henryk Hoser.

Jezus na Stadionie 2017 - program

 • 8:30 Różaniec
 • 9:00 Powitanie i rozpoczęcie
 • 9:30 300-lecie koronacji MB Jasnogórskiej
 • 10:15 Konferencja
 • 11:45 Przerwa na kawę
 • 12:15 Złoty Jubileusz Odnowy Charyzmatycznej
 • 12:45 Nauczanie i uwielbienie
 • 13:30 Przerwa na obiad
 • 14:30 Nauczanie i uwielbienie
 • 15:15 Koronka
 • 15:30 Konferencja
 • 17:00 Przygotowanie do Eucharystii
 • 17:30 Eucharystia
 • 19:15 Przerwa na kolację
 • 20:15 Adoracja z modlitwą o uzdrowienie i uwielbienie
 • 22:00 Zakończenie

Na czym polega fenomen o. Bashobory?

Według części duchownych oraz samych uczestników spotkań, ojciec John Bashobora ma niezwykłą moc. Jego modlitwa ma owocować nawróceniami, uzdrowieniami oraz uwalnianiem od nałogów. Ks. Rafał Jarosiewicz, organizator rekolekcji twierdzi, że jego moc jest efektem otrzymania daru Ducha Świętego. - Było wiele przypadków powstania niepełnosprawnych z wózków inwalidzkich - zapewnia duchowny w rozmowie z se.pl.

Czytaj więcej