Czytasz: Ogromne emocje. Wielki koncert pod Jasną Górą!

Ogromne emocje. Wielki koncert pod Jasną Górą!

01:35
To dziś, pod Jasną Górą. Imponująca scena, setki artystów, aktorzy, muzycy, rekonstrukcja, efekty pirotechniczne i ogromne emocje.

      >> 300-LECIE KORONACJI CUDOWNEGO OBRAZU: PONOWIONO ŚLUBY [ZOBACZCIE ZDJĘCIA] <<


O tym, że emocje były ogromne świadczy ciągle udoskonalany scenariusz i aranżacje wielkiego koncertu w sobotni wieczór pod Jasną Górą.  Byliśmy wcześniej na próbie. Dyrektor artystyczny i dyrygent Marcin Pospieszalski  podziękował za współpracę muzykom. Jeszcze dzisiaj na próbie generalnej dopisywał linie smyczków, które dołączone zostały do występu czterech meksykańskich muzyków. Kluczową rolę w chórze stanowi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. A obok nich na ogromnej scenie znakomici artyści - m.in. Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Adam Strug, Marek Piekarczyk, Dariusz Malejonek, Angelika Górny i zespół New Life’m. Głębię utworów podkreśla Orkiestra Symfoniczna i chór Filharmonii Częstochowskiej.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To wielka przygoda dla niektórych także duchowa, a nie tylko artystyczna - mówi Anna Szostak, dyrygent zespołu Camerata Silesia.

 

Próba generalna zakończyła się krótko po godz. 18:00.  O godzinie  21. 00 rozpoczął się koncert. Dwugodzinna opowieść o historii Jasnej Góry, jej obrazu i o historii Polski. Przygotowano 22 utwory z programu „Polskiej Kany...”, m.in. pieśni liturgiczne, maryjne oraz kompozycje XVIII-wieczne. Wystrzelą także półtonowe armaty ustawione na murach sanktuarium. Obok muzyków na scenie nie brakuje także aktorów: są Paweł Królikowski, Michał Kula, Andrzej Młynarczyk, Dominika Figurska i Dariusz Kowalski.

Czytaj więcej