Czytasz: Sosnowiec ma gest. Prezent mikołajkowy za 3 mln zł

Sosnowiec ma gest. Prezent mikołajkowy za 3 mln zł

Po kilku miesiącach oglądania wszystkiego zza siatki, maluchy z Sosnowca wbiegły na największy w regionie plac zabaw.

Nie przeszkadzał im ani mróz ani wiatr. Najpierw wesoło śpiewały i tupały na scenie ustawionej na parkingu przed sosnowieckim parkiem im. Jacka Kuronia. Potem ustawiły się w długiej kolejce przed bramą wejściową.

- Nie będę przecinał wstęgi, niech dzieci to zrobią. To przecież wszystko dla nich – mówił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Symboliczną wstążkę przecięła mała Amelka, a w górę poleciały kolorowe balony.

Na spacer...po linach

Atrakcji zlokalizowanych przy wejściu do parku w Kazimierzu Górniczym jest co niemiara. Drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie i mostki zajmują aż 1,3-hektarową działkę. Plac zabaw został podzielony na cztery strefy (malucha, średniaka, starszaka i rekreacji), a w każdej znalazło się coś wyjątkowego. Jest ogromne linarium, czyli kompleks drabinek zrobionych z kolorowych lin. Jest też m.in. dwuwieżowy gród warowny z tubami do zjazdów.

Cymbałki i symulator rodeo

Na placu zabaw urządzono również strefę muzyczną (m.in. z cymbałkami), a na całym terenie rozlokowano wiele sprawnościowych i nietypowych huśtawek.

- Mnie się najbardziej podoba zjazd na linie – mówił mały Krzyś, z pobliskiego przedszkola, które zaproszono na otwarcie sosnowieckiej atrakcji.

Maluchy testowały wszystko: bujaki, huśtawki, symulator rodeo, karuzele i drabinki. Uznaniem najmłodszych cieszyła się też spora trampolina.

W świątecznym prezencie

Narzekali tylko niektórzy rodzice. - Szkoda, że taką atrakcję miasto uruchamia teraz, gdy na trawie leży śnieg – mówiła jedna z mam. Prezydent Chęciński przypominał jednak, że nowy plac zabaw w dzielnicy to atrakcja całoroczna. - Uruchamiamy go akurat teraz, z okazji mikołajek – tłumaczył. Na urządzenie w Kazimierzu Górniczym nowej strefy zabaw miasto wydało ok. 3 mln zł.

A to nie koniec. - Możemy już potwierdzić te informacje: pracujemy nad budową nowego ogrodu jordanowskiego w naszym mieście. Kolejną lokalizacją będą tereny przy Górce Środulskiej – zapowiada Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Czytaj więcej