Czytasz: Oferował węgiel, a potem napadł kobietę

Oferował węgiel, a potem napadł kobietę

Zabrzańscy kryminalni zatrzymali drugiego sprawcę napadu na starszą kobietę z Rokitnicy.

Mężczyzna oraz jego kolega, udając sprzedawców węgla, okradli seniorkę. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia. Niewykluczone, że kara ta zostanie jednak zwiększona, gdyż działał on w warunkach recydywy.

Do napadu doszło pod koniec października 2017 roku. Do jednego z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica zapukało dwóch mężczyzn, którzy oferowali węgiel w korzystnej cenie. Kiedy 83-letnia kobieta otworzyła drzwi, mężczyźni wepchnęli ją do środka, a następnie ukradli pieniądze i torebkę z dokumentami. Jeden z nich zerwał również z szyi kobiety złoty łańcuszek. Kiedy lokatorka zaczęła wzywać pomocy, mężczyźni uciekli. Od tego czasu kryminalni prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia, a także zatrzymania sprawców napadu. Pierwszy z nich został zatrzymany już w grudniu 2017 roku. Na wniosek śledczych 40-latek decyzją zabrzańskiego sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Teraz kryminalni zatrzymali drugiego ze sprawców. Jest nim 42-letni mieszkaniec Zabrza, który był już karany za rozboje i oszustwo. W jego wypadku sąd również przychylił się do wniosku śledczych i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy.

Czytaj więcej