Czytasz: Odzyskali sejf, w którym był milion złotych!

Odzyskali sejf, w którym był milion złotych!

Kryminalni odnaleźli skradziony sejf z pieniędzmi, a przy okazji także... amfetaminę.

W połowie grudnia policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu i kradzieży sejfu wraz z pieniędzmi i biżuterią o łącznej wartości ponad miliona złotych. Do kradzieży doszło w Rudzie Śląskiej.

W rudzkiej komendzie powołano specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą. Złożona była ona z najlepszych policjantów, specjalistów w dziedzinie włamań i kradzieży z wydziału kryminalnego.

- W wyniku prowadzonych przez kryminalnych działań, doszło do zatrzymania trzech osób podejrzewanych o związek z tą sprawą. Na terenie posesji jednego z zatrzymanych policjanci odnaleźli sejf, skradzione pieniądze oraz biżuterię. Dokładne przeszukanie przyniosło kolejne efekty - kryminalni zabezpieczyli prawie 1,4 kg amfetaminy - informuje policja.

Z takiej ilości amfetaminy możnaby wydzielić aż 14 tys. działek dilerskich!

Ponadto w garażu należącym do zatrzymanego, policjanci odkryli części z samochodu, który prawdopodobnie pochodził z kradzieży.

Na wniosek śledczych i prokuratora rudzki sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla trzech mężczyzn w wieku 30, 34 i 37 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy, a okradziony rudzianin wkrótce odbierze skradzione mu pieniądze i kosztowności.