Czytasz: Odwołany dyrektor Kolejowego

Odwołany dyrektor Kolejowego

Nie miał pomysłu na szpital, stracił posadę

Krzysztof Kowalik został dziś odwołany z funkcji dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Wicemarszałek woj. śląskiego Aleksandra Skowronek, rano spotkała się z ordynatorami, by przekazać im tę wiadomość.

Jak się dowiedzieliśmy, powodem odwołania Kowalika, który pełnił funkcję szefa szpitala od sierpnia ub. roku, był zgłoszony przez niego program naprawczy placówki, który został oceniony negatywnie.

Krzysztof Kowalik skonfliktował się z załogą, doprowadził do zamknięcia oddziału położniczego i noworodkowego, planował zamknięcie oddziału neurologii.

Szpital nie będzie mieć nowego dyrektora. W planach jest jego połączenie z Katowickim Centrum Onkologii.

Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach to póki co samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej znajdujący się w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki przy ul. Panewnickiej 65.

W szpitalu działa największy w Polsce ośrodek transplantacji rogówki, wykonujący kilkaset zabiegów rocznie. Na oddziale okulistycznym przeprowadzono w 2000 roku pierwszy w Polsce zabieg transplantacji komórek rozrodczych nabłonka rogówki od spokrewnionego dawcy. W 2010 zespół okulistów pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Edwarda Wylęgały jako pierwszy w Europie wszczepił pięciu pacjentom protezy rogówki wykonane z tytanu i pleksiglasu.

Czytaj więcej