Czytasz: Odwołane loty w Krakowie. Co z Katowicami ?

Odwołane loty w Krakowie. Co z Katowicami ?

Trwa strajk pracowniczy załogi LOT. Linie lotnicze odwołały już 18 rejsów przez braki w kadrach.

To już dziewiąty dzień strajku. Straty liczone milionach złotych. Zdaniem zarządu Polskich Linii Lotniczych przez "nielegalny strajk" spółka straciła kilkanaście milionów złotych. Oficjalnie zaprasza do dialogu protestujących związkowców. Jednak Ci otwarcie odpowiadają, że do rozmów nie dojdzie o ile nie zmieni się zarząd.

- Możemy rozmawiać, ale nie z tym zarządem na czele. Ten zarząd na czele z prezesem Rafałem stracił nasze zaufanie - mówią strajkujący pracownicy LOT-u.

ODWOŁANE LOTY W KRAKOWIE. CO Z KATOWICAMI?

Tylko dziś odwołano 18 lotów. To głównie połączenia europejskie i loty na inne kontynenty. Na tę chwile trzy loty z Warszawy zostały odwołane i dziesięć powrotnych. Do Krakowa nie przylecą dziś samoloty ze Stanów Zjednoczonych. Loty z Katowic na razie nie są zagrożone.

- Żadne loty nie zostały odwołane. Odprawy odbywaja sie planowo - mówi dyspozytorka miedzynarodowego portu lotniczego w Pyrzowicach.

Zdaniem PLL LOT sytuacja jest stabilna. Zamieszanie nie wpływa na świadczenia bieżących usług linii. Pasażerowie, którzy nie mogli dziś wylecieć mogą liczyć na odszkodowanie. Te moze wynieść do 2,5 tys. zł. Jednak ich ostateczna wysokość zostanie ustalona indywidualnie w procesie reklamacyjnym. 

Czytaj więcej