Czytasz: Odra znów atakuje w woj. śląskim

Odra znów atakuje w woj. śląskim

Chorobę tym razem wykryto w Skoczowie.

W Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie wykryto odrę u dwojga podopiecznych. Na miejsce, oprócz lekarza wezwano przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Pensjonariusze zostali przewiezieni do Szpitala Śląskiego w Cieszynie, gdzie potwierdzono to, że zachorowali na odrę. Objawy tej choroby pojawiły się także u dwóch opiekunów pracujących w Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie. Osoby te, w odróżnieniu od pensjonariuszy, nie trafiły do szpitala.

Na co dzień w placówce przebywa 120 osób niepełnosprawnych. Po pojawieniu się odry w Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie, pozostali podopieczni placówki zostali poddani kwarantannie. Na chwilę obecną nie ma informacji o tym, aby chorobę wykryto u innych osób podopiecznych.

Fala zachorowań na odrę w woj. śląskim trwa od kilku miesięcy. Ogniska występują w różnych regionach.Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna odnotowała do 1 lutego aż 42 przypadki zachorowań. Kolejnych 15 przypadków to podejrzenie zachorowania na odrę. Ogniska odry wystąpiły w Tychach, Żywcu, Kłobucku, Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Częstochowie, Bytomiu i Cieszynie.