Czytasz: Odlotowe wyniki na lotnisku w Pyrzowicach!

Odlotowe wyniki na lotnisku w Pyrzowicach!

Luty 2017 roku był najlepszym drugim miesiącem roku w historii Katowice Airport.

Luty 2017 roku Katowice Airport zakończyło z rekordowymi wynikami we wszystkim segmentach ruchu pasażerskiego - całkowitym, regularnym i czarterowy. 

Z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało rekordowe 178 298 osób o 16 707 więcej (+10,3%) w porównaniu z drugim miesiącem 2016 roku. W ruchu regularnym z i do Katowice Airport podróżowało 148 394 osób o 9 674 więcej (+7%) niż w lutym 2016 roku, a w ruchu czarterowym 28 381 o 6 686 więcej (+30,8%).

ZOBACZ JAK O TEJ PORZE ROKU PREZENTUJE SIĘ LOTNISKO W PYRZOWICACH (FOT. MATERIAŁY PRASOWE):

- Luty 2017 roku był najlepszym drugim miesiącem roku w historii Katowice Airport. Wzrosty i ich wielkość cieszą, szczególnie, że zeszłoroczny luty był o jeden dzień dłuższy.  Bieżący rok na naszym lotnisku zapowiada się rekordowo i bardzo dobry jego początek potwierdza nasze prognozy - mówi Artur Tomasik prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport. - W najbliższych tygodniach na dalszy rozwój ruchu wpływać będą nowe trasy regularne, które wystartują w marcu. Mowa tu o Reykjaviku, Malcie, Lizbonie i Katanii, które uruchomi Wizz Air i o obsługiwanym przez Ryanaira Hamburgu.  

W 2016 roku na pyrzowickim lotnisku obsłużono w ruchu całkowitym rekordowe 3,22 mln podróżnych, w tym 1,08 mln w ruchu czarterowym. Prognozy wskazują, że zeszłoroczny wynik zostanie znacznie poprawiony i w 2017 roku w Katowice Airport odprawionych zostanie od 3,5 mln do 3,6 mln pasażerów w ruchu całkowitym.

Katowice airport: Plany na 2017 rok

W tym roku powinna się rozpocząć budowa nowej wieży kontroli lotów. 46 metrów wysokości będzie miał obiekt, który powstanie do 2018 roku. W połączeniu z wysokością gruntu nad powstaje "wieża wśród wież” - najwyżej położony taki punkt wśród podobnych, zarządzanych przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej.

Zestawienie wież kontroli lotów zarządzanych przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej:

Nowa wieża kontroli lotów na lotnisku Pyrzowice zastąpi starą, “zaledwie” 23-metrową. Powstanie w południowo-wschodniej części portu. Stanowiska kontroli, zbliżania, pomieszczenia techniczne i garażowe, ale również zaplecze socjalne. W sumie 1,8 tysiąca m2 powierzchni.

Czytaj więcej