Czytasz: Oddaj misia i wywołaj uśmiech na twarzy dziecka!

Oddaj misia i wywołaj uśmiech na twarzy dziecka!

We wtorek rusza zbiórka zabawek dla dzieci ze świetlicy środowiskowej w Katowicach. Charytatywna akcja potrwa do 15 grudnia.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zrzeszeni w organizacji PRogress zbierają zabawki i przybory szkolne, ale nie, nie dla siebie! Z zebranych darów zostaną stworzone prezenty. Zostaną one wręczone podczas wielkiego finału akcji "Oddaj MiSie" podopiecznym ze Świetlicy Św. Brata Alberta w Katowicach.

Już po raz siódmy organizujemy akcję, która pomaga dzieciom z ubogich rodzin poczuć magię świąt - zachęca do udziału w wydarzeniu jego koordynatorka Monika Haczek z organizacji PRogress. - Zabawki w dobrym stanie często są wyrzucane, a przecież nadal mogą sprawić radość innym. Wystarczy naprawdę niewiele, żeby na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

Zbiórka odbędzie się w dniach 13-15 grudnia od godziny 9:00 do 14:00 w holu budynku A przy ulicy Bogucickiej w Katowicach. Przynosić można zabawki, misie, lalki, klocki, ale w dobrym stanie, mile widziane książki oraz artykuły szkolne, takie jak kredki, farby.

Czytaj więcej