Czytasz: Pociągiem w góry? Od września nowe połączenia w PKP. Sprawdź!

Pociągiem w góry? Od września nowe połączenia w PKP. Sprawdź!

Koleje zapraszają na jesienne wypady w góry. Podróżni w każdy weekend będą mogli pojechać z Bydgoszczy do Zakopanego. Na trasie również Żywiec i Sucha Beskidzka.

PKP Intercity oficjalnie informuje o nowym jesiennym połączeniu, które ruszy już we wrześniu.  

Od soboty, 9 września PKP Intercity uruchamia nowe, weekendowe połączenie z Bydgoszczy do Zakopanego. Po drodze pociąg TLK Halny zatrzyma się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu czy Bielsko-Białej.

Jednocześnie nowo uruchomiony skład PKP Intercity pojedzie trasą przez Żywiec i Suchą Beskidzką, zapewniając turystom dojazd do miejscowości, z których można bezpośrednio wyruszyć na szlak w Beskidy Zachodnie.

Również od września, podróżni dotrą do Zakopanego kilkoma pociągami PKP Intercity. Pasażerowie będą mieć do dyspozycji składy weekendowe m.in. z Krakowa (TLK Malinowski) i ze Szczecina (TLK Haller) oraz codzienne połączenie z Trójmiasta (TLK Karpaty).

Dodatkowo, przez cały wrzesień, pociąg EIC Tatry, zamiast tylko w weekendy, będzie kursował codziennie na trasie z Warszawy do Zakopanego.

Składami przewoźnika podróżni dojadą także w inne górskie regiony Polski, m.in. w Karkonosze do Jeleniej Góry, w Bieszczady do Zagórza czy w Beskidy do Żywca.

Czytaj więcej