Czytasz: Od rana w województwie śląskim liczne korki i wypadki

Od rana w województwie śląskim liczne korki i wypadki

Od rana w całym województwie doszło do około 80 kolizji

Od rana w całym województwie doszło do około 80 kolizji. Liczne trasy są trudno przejezdne, w wielu miejscach drogi są oblodzone.

Atak zimy doprowadził do wielu utrudnień w całym województwie. Na większości tras jest bardzo ślisko. Zalega błoto pośniegowe. Fatalnie wygląda Drogowa Trasa Średnicowa, A4, S86, S1 i DK94.

Zakorkowany jest wjazd do Katowic - korek może sięgać nawet Będzina, trudno jest wyjechać z centrum Sosnowca, a próba przejazdu przez Dąbrówkę również może skończyć się utknięciem w korku. 

S1 w kierunku Katowic jest nieprzejezdna. Niemożliwy jest zjazd z DK1 na DK44 z Katowic do Bierunia - samochody są niezdolne do wjechania pod górkę.

W Bytomie jest korek w rejonie węzła DK94 i DW911. Jadąc z Mysłowic do Katowic musimy przygotować się na to, że odczekamy swoje w korku, ponieważ autobusy nie dają sobie rady ze wzniesieniami.

Krytycznym miejscem jest S86, na której zator jest największy. Autobusy są niezdolne do wjechania pod górę. Niektóre linie, np. AP2 i AP3 w kierunku Pyrzowic miały kilkadziesiąt minut opóźnienia.

Na trasie Zwardoń-Katowice doszło do uszkodzenia taboru. Pociagi tej relacji zostały odwołane, a na odcinku Zwardoń - Radziechowy Wieprz wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.