Czytasz: Od lutego kupimy polskiego „Vogue”

Od lutego kupimy polskiego „Vogue”

Najważniejsze kobiece pismo w świecie mody po raz pierwszy w polskiej edycji.

„Vogue” to amerykański magazyn o modzie i stylu życia. Skierowany jest do kobiet, obecnie w 21 krajach. Pismo zaczęło się ukazywać pod koniec XIX wieku i kierowane było do nowojorskiej arystokracji, która celebruje „ceremonialną stronę życia”. Dziś miesięcznik „Vogue” opisuje życie gwiazd, sztuki i polityki. Redaktor naczelną amerykańskiej wersji jest Anna Wintour.

„Vogue Polska” ukaże się w połowie lutego. Pierwszy, marcowy numer „Vogue Polska" trafi do sprzedaży 14 lutego, ale wcześniej będzie go można kupić w przedsprzedaży przez stronę Vogue.pl.

Redaktorem naczelnym magazynu „Vogue Polska” będzie Filip Niedenthal. Jego zastępcą jest Joanna Lorynowicz, a w roli editor at large działa Małgorzata Bela. Łukasz Aksamit został dyrektorem artystycznym. Redaktorami działów są Daniela Agnelli (moda), Anda Rottenberg (kultura), Katarzyna Straszewicz (uroda) oraz Hanna Rydlewska (reportaż i Vogue.pl).

Miesięcznik „Vogue Polska” ma kosztować 16,90 zł. Będzie głównym konkurentem dla takich pism jak „Harper's Bazaar” i „Twój styl”.

Zdjęcia: Facebook Vogue Polska

Czytaj więcej