Silesion.PL

serwis informacyjny

Od dziś można podziwiać oficjalny mural Lechii Gdańsk

Od dzis mozna podziwiac oficjalny mural Lechii Gdansk

Od dzis mozna podziwiac oficjalny mural Lechii Gdansk

Na ścianie kamienicy przy ulicy Robotniczej w Gdańsku powstał mural Lechii Gdańsk. Projekt przygotowała Corporate Identity Manager Klubu Justyna Kwaśniak, a jego wykonawcą został gdański artysta Piotr „TUSE” Jaworski.

Mural powstał z inicjatywy Klubu Lechii Gdańsk i miał za zadnie zaznaczyć obecność Klubu w mieście. Widoczne jest na nim nieodłączny krajobraz Gdańska, czyli stoczniowe żurawie oraz Ratusz Głównego Miasta.

–  Zależy nam na tym, abyśmy zaistnieli w mieście, żeby Lechia Gdańsk była widoczna na ulicach Gdańska. Na muralu zostały ujęte charakterystyczne elementy, które kojarzą się z Gdańskiem – powiedziała Corporate Identity Manager Lechii Gdańsk, Justyna Kwaśniak.

Na pierwszym planie widnieje piłkarz, który nie ma kojarzyć się z żadnym konkretnym zawodnikiem – jest to wyłącznie symbol. Jest on zwrócony w stronę Gdańska i tam właśnie chce posłać piłkę, do wszystkich Gdańszczan, wszystkich kibiców Lechii Gdańsk. Zostali oni uwiecznieni na muralu, ponieważ są bardzo ważną, integralną częścią Klubu i go współtworzą. Nieprzypadkowa jest jednak koszulka zawodnika, na której widnieje rok założenia Klubu. Poniżej znajduje się hasło przewodnie  „My tworzymy historię”.

– Cieszymy się, że to właśnie TUSE wykonał mural, ponieważ jest on rozpoznawalnym gdańskim artystą. Jest on obecny w Gdańsku i jego murale można spotkać w całym mieście. Doceniamy jego prace, jego wartości artystyczne, dlatego zależało nam, aby nasz mural miał charakterystyczny styl TUSE. Jesteśmy zadowoleni z całej współpracy – dodała Kwaśniak.

Umiejscowienie tego muralu nie jest przypadkowe. W jego sąsiedztwie znajduje się Europejskie Centrum Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 czy Stocznia Gdańska.

Mamy nadzieję, że mural stanie się ważnym miejscem na mapie Gdańska – zakończyła Corporate Identity Manager Klubu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024