Czytasz: Można już oglądać wystawę „Prześwity i (nie)pamięci”

Można już oglądać wystawę „Prześwity i (nie)pamięci”

Prace Tomasza Struka dostępne są w ramach 10. edycji Triennale Grafiki Polskiej.

Rok 2018 upływa pod znakiem grafiki artystycznej. Głównym wydarzeniem towarzyszącym jubileuszowej edycji Triennale Grafiki Polskiej jest wystawa prac Tomasza Struka. Dzieła artysty będą zaprezentowane w trzech miejscach: Galerii ASP Rondo Sztuki, BWA w Katowicach oraz Muzeum Śląskim.

Tomasz Struk to polski artysta, grafik, malarz, autor instalacji. Studiował na Wydziale Grafiki katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Był laureatem Grand Prix na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie oraz Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach. W swojej twórczości poruszał przede wszystkim tematy form obecności i pamięci. Znakiem rozpoznawczym jego praktyki artystycznej stała się forma geometrycznego sześcioboku, którą można traktować jako jedno dzieło w procesie. Dzieło niedokończone i otwarte.

CO ZOBACZYMY NA WYSTAWIE?

Przegląd dorobku przedwcześnie zmarłego artysty obejmuje prezentacje wszystkich etapów jego twórczości. Począwszy od eksperymentów przy próbie kreowania wizualnego języka, poprzez kształtowanie się form, które zaowocowały powstaniem tzw. przekształceń wyrażonych różnymi mediami. Od rysunku, grafiki i fotografii, malarstwa, aż po instalacje artystyczne.

Kuratorami wystawy w Rondzie Sztuki i Muzeum Śląskim są Grzegorz Hańderek i Roman Lewandowski, natomiast w  Galerii Sztuki Współczesnej BWA, Roman Lewandowski.

Wystawa w Rondzie Sztuki jest otwarta dla zwiedzających od 7 września, natomiast wernisaż odbędzie się wyjątkowo tydzień później - 14 września o godz. 17.00.
Wernisaż w Galerii BWA w Katowicach - 14 września, godz. 18:00.