Silesion.PL

serwis informacyjny

Od 8 listopada tymczasowa organizacja ruchu na ul. Korczaka w Katowicach

W środę 8 listopada wykonawca przygotowujący tereny pod budownictwo mieszkaniowe w rejonie ulicy Korczaka i Deszczowej w Katowicach wdroży tymczasową organizację ruchu na ulicy Korczaka. Na odcinku zaczynającym się za przystankiem Burowiec Szpital, biegnącym aż do wysokości wieży wodnej, jezdnia zostanie zawężona do połowy szerokości, a ruch będzie odbywał się wahadłowo. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

W pierwszym etapie prace będą prowadzone na wschodnim pasie ul. Korczaka. W związku z robotami obowiązywać tu będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto ruch pieszych zostanie przeniesiony na wschodnią stronę jezdni i poprowadzony tymczasowo utwardzonym ciągiem pieszym, dostosowanym do ruchu osób z niepełnosprawnościami. By ułatwić bezpieczne i komfortowe przekroczenie jezdni, przed i za odcinkiem objętym robotami powstaną tymczasowe przejścia dla pieszych.

W drugim etapie prace przeniosą się na zachodnią stronę jezdni. Na czas realizacji obu etapów wprowadzona zostanie wahadłowa sygnalizacja świetlna. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

Realizowane prace to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Inwestycje obejmują także: połączenie ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023