Silesion.PL

serwis informacyjny

Od 7 września w rejonie ul. Dąbrówki w Katowicach obowiązuje Tymczasowa Organizacja Ruchu

W związku z realizowaną budową przedłużenia ulicy Mickiewicza do ul. Grundmanna od 7 września w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrówki i ul. Zabrskiej będzie obowiązywać Tymczasowa Organizacja Ruchu.

W ciągu ul. Dąbrówki, przy skrzyżowaniu z ul. Zabrską, zawężona zostanie jezdnia, a także niedostępny dla pieszych będzie fragment chodnika. Powyższe zmiany związane są z koniecznością wykonania przewiertu sieci gazowej na skrzyżowaniu ul. Dąbrówki i ul. Zabrska.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

Budowane przedłużenie ul. Mickiewicza to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość tych zadań to w sumie prawie 148 mln zł, ale środki własne z budżetu miasta przeznaczone na ten cel to nieco ponad 32 mln zł, reszta pieniędzy pochodzi z dofinansowania – prawie 86 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład a 30 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Każda z tych inwestycji przyczyni się do podniesienia jakości życia naszych mieszkańców – kierowców, pieszych oraz rowerzystów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *