Silesion.PL

serwis informacyjny

Ochaby i ich walory turystyczne

Ochaby

Ochaby

Ochaby znane są z hodowli koni, która już pod koniec XIX wieku zajęła bardzo ważne miejsce w lokalnej gospodarce. Do dziś to właśnie konie są dumą tej miejscowości, a turyści chętnie urządzają sobie wycieczki w rejonie tutejszej stadniny. Już w 1809 roku zaczęto tu hodować konie, choć o prawdziwej rozbudowie stadniny w Ochabach można mówić dopiero w okresie powojennym. Swego czasu była to największa stadnina na Śląsku. Było to również jedyne miejsce, w którym zajmowano się hodowlą koni rasy anglo-arabskiej typu francuskiego. Do dziś konie z miejscowej stadniny są cenione w całej Europie, a świetne wyniki osiągane na wyścigach sprawiają, że Ochaby znane są doskonale miłośnikom jazdy konnej. Nie brak w tej miejscowości i nieco nowszych atrakcji, dzięki którym wycieczki zaglądają na teren tej wsi znacznie częściej.

Turystycznym hitem okazał się utworzony w pobliżu stadniny Deram Park, znany z takich atrakcji, jak prehistoryczne oceanarium oraz park miniatur. Place zabaw oraz parki linowe sprawiają, że to miejsce jest bardzo chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, które chcą miło spędzić czas w pięknym otoczeniu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024