Czytasz: Oberschlesien jedzie do Brukseli

Oberschlesien jedzie do Brukseli

Cały zespół leci do Brukseli na 3 dni. Na zaproszenie europosła Marka Plury.

Marcel Różanka i ekipa są już w drodze do Brukseli. W Parlamencie Europejskim i w stolicy Belgii mają promować śląską energię. Wyjazd połączą z nakręceniem nowego teledysku. Kulisy wyprawy zdradza Silesion.pl europoseł Marek Plura.

- 2018 rok to rok dziedzictwa kulturowego. Chcemy, żeby tej pozytywnej śląskiej energii nie zabrakło w Brukseli. Jednocześnie chcemy przypomnieć, że nasza ślonska godka najlepiej promuje nasz region - mówi Marek Plura.

Członkowie zespołu nie kryją radości. Do Brukseli zabieraja ze sobą kopię symbolu stolicy Belgii, Manneken pis ubranego w strój ludowy.

- Mega szok i zaszczyt. Zostali my zaproszyni do europarlamyntu jako przedstawiciel ślonskiej muzyki i ślonski tożsamości - chwalą się muzycy Oberschlesien.

- Ich muzyka jest bardzo autentyczna - mówi Marek Plura. - Przemawia do słuchaczy nie tylko na Śląsku, ale nawet będąc obywatelem Malty można zrozumieć, że mowa o czymś bardzo ważanym i pozytywnym - dodaje europoseł.

Marek Plura nie kryje, że ma już w planach zaproszenia kolejnych wykonawców do promowania ślonskiej godki. Efekty wyjazdu Oberschlesien do Brukseli mamy zobaczyć już w połowie lipca.

OBERSCHLESIEN Z HITEM NA MUNDIAL