Czytasz: Obejrzyj spektakl... w internecie. Teatr Śląski dołączy?

Obejrzyj spektakl... w internecie. Teatr Śląski dołączy?

Na platformie TheMuBa (theatre music ballet) pokazywane będą na żywo spektakle teatralne, koncerty i przedstawienia baletowe.

Pierwszy spektakl będzie można obejrzeć już 12 października. Na platformie pojawi się wówczas transmisja “Innych Rozkoszy” w reżyserii Artura “Barona” Więcka z Teatru Stu w Krakowie.

Comiesięczny repertuar do końca roku uzupełnią dwa wydarzenia. Koncert World Orchestra Grzecha Piotrowskiego z Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie oraz spektakl “Ucho, gardło, nóż” w reżyserii Krystyny Jandy z Teatru Polonia w Warszawie.


TEATR ŚLĄSKI DOŁĄCZY DO PLATFORMY?

- Nikt jeszcze nie kontaktował się z Teatrem Śląskim w sprawie tej współpracy. To świeży temat i bardzo kibicujemy takim inicjatywom. (...) Jesteśmy otwarci na różnorodną współpracę - do tej pory łączyliśmy teatr z telewizją w projekcie „Teatr Śląski w Twoim domu”, w którym rejestrowaliśmy spektakle i umożliwialiśmy widzom szeroki dostęp do tych rejestracji - mówi rzeczniczka Teatru Śląskiego, Aleksandra Czapla-Oslislo.

- Taka forma udostępniania teatru dla szerszej publiczności jest zawsze dobrym pomysłem i na pewno będzie pojawiać się coraz częściej - dodaje.

Kupując internetowy bilet na platformie, będzie można uczestniczyć w spektaklu online i/lub mieć dostęp do materiału przez kolejny weekend. Dodatkową zaletą platformy dla zalogowanych użytkowników jest dostępność materiałów zza kulis. Widzowie będą mogli obejrzeć wywiady z aktorami, a także dodatkowe treści wideo. TheMuBa będzie dostępna na wszystkich urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Koszt jednorazowego e-biletu od 19,90 zł.

Pomysłodawcą projektu jest Borys Szyc, który przyznaje, że pomysł “teatru online”, to coś, co miał w głowie przez ostatnich kilka lat. Marzenia o wyjściu z teatrem w nowe czasy do ogromnej publiczności, w końcu się spełniły. W zarządzie firmy zasiada również Jarosław Kuźniar. W Radzie Programowej zasiadają Łukasz Maciejewski, krytyk teatralny oraz Andrzej Pągowski, który jest odpowiedzialny za znak i identyfikację graficzną.