Silesion.PL

serwis informacyjny

Obchody 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego

Obchody 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego

Obchody 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego

W Katowicach w czwartek 20 kwietnia upamiętniono Wojciecha Korfantego w 150. rocznicę urodzin dyktatora III Powstania Śląskiego i jednego z ojców polskiej niepodległości. Wcześniej złożono kwiaty na jego grobie na cmentarzu przy ul. Francuskiej.

W uroczystościach na Placu Sejmu Śląskiego poza przedstawicielami władz miejskich i wojewódzkich oraz wojska i służb mundurowych obecni byli m.in. posłowie i senatorowie, a także przedstawiciele miejskich i wojewódzkich instytucji oraz młodzież szkolna. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się krótka inscenizacji słowno-muzyczna poświęcona postaci Wojciecha Korfantego w wykonaniu Dariusza Niebudka oraz Grzegorza Płonki z zespołem i Zespołu Pieśni i Tańca „Tysiąclatki”. W imieniu Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy w uroczystościach wziął udział Wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024