Silesion.PL

serwis informacyjny

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych w Chorzowie

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych w Chorzowie fot Śląska Policja

Kolizja dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulicy Katowickiej i Nowej w Chorzowie, która miała miejsce 4 sierpnia br. tuż przed południem, mogła zakończyć się tragicznie, jak wynika z ustaleń policji. Choć uszkodzone zostały tylko pojazdy, rekonstrukcja wydarzeń pokazała, że niewiele brakło do potencjalnie śmiertelnej sytuacji.

Jeden z kierowców uczestniczących w kolizji przyznał się od razu do swojej winy, przyznając, że zbyt mocno się zamyślił i nie zauważył czerwonego światła na skrzyżowaniu. Choć uszkodzenia pojazdów sugerowały początkowo, że mamy do czynienia z wykroczeniem, policjanci postanowili dokładnie zbadać całe zdarzenie. W tym celu skorzystali z pomocy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie, który umożliwił odtworzenie całego incydentu dzięki monitoringu miejskiemu.

Badania te ujawniły, że 79-letni kierowca nissana rzeczywiście wjechał na skrzyżowanie, choć na sygnalizatorze od pewnego czasu wyświetlał się czerwony kolor. Chociaż prędkość pojazdów była umiarkowana, skutki zderzenia były znaczące. Nissan zmienił kierunek jazdy i przejechał tuż obok pieszych przechodzących przez “zebrę”. Sytuacja ta zdecydowanie mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie było szczęśliwego zrządzenia losu.

W wyniku przeprowadzonej analizy, kierowca nissana został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a dodatkowo do jego stanu punktowego doliczono 10 punktów karnych.

To zdarzenie stanowi bolesne przypomnienie o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza na skrzyżowaniach. Kierowcy powinni zawsze zwiększyć uwagę i dostosować swoje zachowanie do bieżących warunków oraz sytuacji na drodze, aby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo. Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby uniknąć niepotrzebnych wypadków i tragedii.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *