Czytasz: O tej budowie mówi całe miasto. Dlaczego?

O tej budowie mówi całe miasto. Dlaczego?

Jest gigantyczna, powoduje utrudnienia dla kierowców, a w powstającą tu inwestycję nie wszyscy chcą uwierzyć. Na działce pod tzw. starym Realem w Dąbrowie Górniczej wiele się dzieje.

Zaczęło się przed wakacjami. Od porządków. Na działce za tzw. starym Realem przy DK94 w Dąbrowie Górniczej zaparkowały koparki, później pojawiły się tu inny sprzęt ciężki. Teraz budowa „wyszła” poza wyznaczony teren. Inwestor zaplanował zjazd na swój teren bezpośrednio z „krajówki”, dlatego ekipa budowlana zajęła część skrajnego pasa ruchu. Kierowcy psioczą. Muszą zwalniać, bo pojawia się tu „pięćdziesiątka”.

Drugi market? „Inwestor się nie zdecyduje”

Co powstanie na działce za byłym Realem? Mieszkańcy zastanawiali się przez wiele tygodni. Spekulowano, że będzie tu stacja paliw. Niektórzy donosili o nowym centrum handlowym. O ile w to pierwsze można było uwierzyć, druga propozycja wielu nie mieściła się w głowach. Powód? Tzw. stary Real (aktualnie Auchan) od wielu miesięcy świeci pustkami. Z pasażu znikła niemal połowa najemców, a do kas w markecie rzadko ustawiają się dłuższe kolejki. - Wszystko po tym, jak władze miasta zagrodziły nam dojście do Reala. Przez ekrany akustyczne zrezygnowaliśmy z robienia tu zakupów – mówią mieszkańcy dąbrowskiego osiedla Staszica. Przyznają: - Nie wierzymy, by jakichś inwestor zdecydował się na budowanie tu drugiego marketu -.

Wejście do sklepów prosto z parkingu

A jednak! Władze miasta właśnie obwieściły: - Na działce przy DK-94 powstanie Vendo Park. Budowę prowadzi deweloper Trei Real Estate Poland -. Oznacza to, że „Pogoria” - pierwsze i póki co jedyne w mieście centrum handlowe - będzie miała konkurenta. Tym bardziej, że inwestor zadbać ma o to, by zakupy zrobić tu komfortowo. - Vendo Park to sieć obiektów handlowych typu convenience, którą wyróżnia możliwość zrobienia szybkich i wygodnych zakupów dzięki m.in. łatwemu dojazdowi oraz wejściom do poszczególnych sklepów galerii bezpośrednio z parkingu samochodowego – wyjaśnia deweloper.

CZYTAJ TAKŻE: NA DĄBROWSKIM DEPTAKU POJAWIĄ SIĘ...RÓŻOWE KROPKI

Będą nowe miejsca pracy

Do grona najemców należeć mają marki z branży spożywczej, obuwniczej, odzieżowej, artykułów sprzętu elektronicznego czy sportowego. Powierzchnia najmu sięgnie 7 tys. mkw, przewidziano parking na 230 miejsc. Ale to nie koniec. Obok Vendo Parku powstanie stacja benzynowa BP i lokal typu fast-food. Powstaną też nowe skrzyżowania: zjazd z DK94 i zjazd ciągu ulicy Wojska Polskiego. - Zwiększą bezpieczeństwo kierowców i przepustowość w tej części miasta - podkreśla Jacek Wesołowski, członek zarządu Trei Real Estate Polska. Dodaje, że inwestycja pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.

Czytaj więcej