Czytasz: 300 pseudokibiców umówiło się tu na "ustawkę"!

300 pseudokibiców umówiło się tu na "ustawkę"!

Grupa około 150 osób wbiegła do parku i zaczęła biec w stronę drugiej, podobnie licznej grupy pseudokibiców.

Wczoraj po 20.00 policjanci z Tychów zauważyli grupujących się w rejonie parku miejskiego przy ul. Edukacji chuliganów, ubranych w dresy, kominiarki i rękawice do sportów walki. Grupa około 150 osób wbiegła do parku i zaczęła biec w stronę drugiej, podobnie licznej grupy pseudokibiców. Policjanci natychmiast podjęli działania, aby przerwać bójkę oraz powiadomili dyżurnego jednostki, który wezwał na wsparcie mundurowych z Bierunia, Mikołowa, Katowic i z Bielska-Białej.

Dzięki interwencji policjantów nie doszło konfliktu. Mundurowi zatrzymali samochód, którym przemieszczali się mężczyźni z Czech. Policjanci zabezpieczyli znajdujące się w pojeździe niebezpieczne narzędzia. Znalezione przez mundurowych przedmioty, w przypadku ich użycia w walce, mogły doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników. Na chwilę obecną policjanci nie mają informacji o żadnych osobach poszkodowanych.

W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat. Pięciu z nich, to obywatele Czech, a jeden jest mieszkańcem Tychów. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia uczestników zajścia i gromadzą materiał dowodowy, na podstawie którego będą przedstawione zatrzymanym najprawdopodobniej zarzuty udziału w zbiegowisku oraz bójki. Zatrzymani staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich losie.

Grozi im nawet 3-letni pobyt w więzieniu.